Laikmetīgās mākslas festivāls SURVIVAL KIT

SURVIVAL KIT, ik gadu piesaistot vairāk nekā 10 000 apmeklētāju, ir vērienīgākais ikgadējais laikmetīgās mākslas notikums Baltijā, kas norisinās kopš 2009. gada. Tas radās kā reakcija uz ekonomiskās krīzes skarto Latviju ar mērķi rosināt sabiedrību reaģēt uz pārmaiņām mūsdienu pasaulē un pārdomāt dažādas izdzīvošanas stratēģijas. Katru gadu festivālam izvēlas sabiedrībā aktuālu un nozīmīgu tēmu. Kā festivāla norises vietas tiek izmantotas Rīgas tukšās ēkas, tādā veidā piedāvājot jaunas attīstības stratēģijas pilsētplānošanā.

Šogad laikmetīgās mākslas festivāls SURVIVAL KIT 9 ir vērsts uz pasaules uztveres paplašināšanu un mācīšanos no dabas, piedāvājot nākotnes ekosistēmas, kas ietvertu vairāk vienlīdzības un tiesību visu būtņu starpā. Par SURVIVAL KIT 9 norises vietu ir izvēlēta bijusī Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes ēka Kronvalda bulvārī 4, kas pēc tās uzcelšanas 1901. gadā kļuva par nozīmīgu atklājumu laboratoriju daudziem dabas zinātņu pētniekiem un viņu studentiem.


Vai, izvairoties no cilvēka centrālās lomas mācīšanās procesos, jūtot līdzi un izprotot citas būtnes, ir iespējams izveidot vienotāku izpratni par pasauli? Mēs dzīvojam laikā, kurā pasaule tiek interpretēta, izmantojot populismu un konservatīvu nacionālismu, un notiek neapdomīga dabas izmantošana, tāpēc Survival Kit 9 būs vērsts uz jaunas pieredzes un maņu apzināšanu, uzsverot citus pasaules uztveres un mācīšanās veidus,” stāsta festivāla kuratoru komanda Solvita Krese, Inga Lāce un Jonatans Habibs Engkvists (Jonatan Habib Engqvist).

Šogad izstādē būs iespēja redzēt tādu mākslinieku darbus kā Marija Terēza Alvesa (Maria Thereza Alves), Nomeda Urbona un Gedimins Urbons (Nomeda & Gediminas Urbonas), Brita Marakata-Laba (Britta Marakatt-Labba), Džeims Vebs (James Webb), Ehsans ul Haks (Ehsan Ul Haq), Džims Holioks (Jim Holyoak), Andris Eglītis, Ieva Epnere, Krišs Salmanis, Lorija Andersone (Laurie Anderson), Žonatass de Andradi (Jonathas de Andrade), Lota Antonsone (Lotta Antonsson), Hildura Bjarnadoutira (Hildur Bjarnadóttir), Juris Boiko, Annika Eriksone (Annika Eriksson), Andris Grinbergs / Laima Žurgina, Nona Inesku (Nona Inescu), Kristīne Edlunda (Christine Ödlund), Žans Penlevē (Jean Painlevé), Vona Kitji (Wong Kit Yi) un Andrejs Polukords (Andrej Polukord). 


Andrej Polukord. Kaiser Pilz, 2016


 

Paralēli starptautiskai izstādei festivāla ietvaros vienmēr īpaša uzmanība tiek pievērsta daudzveidīgai notikumu programmai, kas ietver mākslinieku atvērtās lekcijas, performances, diskusijas, filmu izrādīšanu un izglītības programmu bērniem.

SURVIVAL KIT 9 ir pirmais festivāls un mākslas notikums Latvijā, kurā iespējams satikt mākslas vēstnešus, kas ir atvērti sarunai par izstādi. Latvijas Laikmetīgās mākslas centra mākslas vēstneši ir visdažādāko profesiju cilvēki, kas, balstoties katrs savā pieredzē un iedziļinotiesizstādē, sarunājas ar skatītājiem. Ja Jūs vēlaties parunāties par izstādi un tās mākslasdarbiem, dalīties ar iespaidiem, uzzināt viņu viedokli, pastrīdēties − droši ejiet klāt −saruna vienmēr ļauj no izstādes apmeklējuma gūt vairāk!

Plašāka informācija www.survivalkit.lv

SURVIVAL KIT 9 atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas Dome, Gētes institūts Rīgā, Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā, Kanādas vēstniecība Latvijā, Francijas institūts Latvijā, Zviedrijas vēstniecība Rīgā, Icelandic Art Center, European Cultural Foundation, Le conseil des arts et des lettres du Quebec, Latvijas Universitāte, Latvijas Nacionālais arhīvs, VFS FILMS, 2zoles, ar putniem, café PIENS, AUGA group, NP Properties, Valmiermuižas alus, ABSOLUT, Caffeine, Gemoos, Foodbox, Kino Bize, Ģertrūdes ielas teātris, Dirty Deal Teatro, mūzikas festivals “Skaņu mežs”, Lux Express, Taxify un AKVA D LIFE.