Vakarskolas lasīšanas darbnīca un Heidijas Balē prezentācija

24. novembrī plkst 18:00 LLMC Vakarskolas ietvaros aicinām uz kuratores un pētnieces Heidijas Balē prezentāciju par ķermenisko un okeānisko identitāšu robežzonām. Prezentācijai sekos lasīšanas darbnīca. Pasākums notiks angļu valodā.
Norises vieta: LMA jaunais korpuss

Prezentācijas uzmanības centrā ir divi izpētes virzieni, ar kuriem nodarbojas Heidija Balē, kuri apskata robežzonas un apstrīd ierasto izpratni par tām. Daļa no izpētes izstādei "Shady Boundaries" Viļņas Laikmetīgās mākslas centrā apskata sociālās kopienas 'politiskā ķermeņa' un atsevišķu šīs grupas locekļu ķermeņu analoģiju, kuru veido sabiedrības normas, kuras kalpo šīs grupas morālās stājas uzraudzībai. Apdraudējuma apstākļos, starp mikro un makro ķermeni veidojas aizraujošas metaforas. Otrā izpētes daļa ir saistīta ar izstāžu ciklu "Our Ocean, Your Horizon" Jeu de Paume Parīzē un CAPC Bordo, un koncentrējas uz jūras telpu kā pašnoteikšanās ne-vietu, izpētei lietojot "okeāniskās identitātes" jēdzienu, kuru ieviesa Fidži pētnieks Epeli Hau'ofa, kurš apstrīd salu koloniālo kartēšanu un pārvērtē ūdens telpu kā savienojumu telpu.

Heidija Balē ir neatkarīga kuratore no Beļģijas, kura strādā Berlīnē un Briselē. Viņa ir Parīzes Jeu de Paume un Bordo CAPC programmas “Satellite” 9. izstāžu sērijas ar nosaukumu “Our Ocean, Your Horizon” kuratore, kuras ietvaros notiek Edgardo Aragona, Guanas Sjao, Patrika Berniera & Olivas Martinas un Basima Magdi personālizstādes. Viņa strādā pie lielas esejizstādes, kura tiks atklāta Viļnas Laikmetīgās mākslas centrā 2016. gada septembrī. Viņa strādājusi par pētniecisko kuratori 2013 gada izstādei “After Year Zero", kura notika Haus der Kulturen der Welt Berlīnē un ceļoja uz Varšavas Modernās mākslas muzeju 2015. gadā. Starp citām viņas izstādēm ir Brussels Cologne Contemporaries 2015 un grupas izstāde “Let the Body be Electric, Let There be Whistleblowers” (līdzkurators Anselms Franke) Dan Gunn galerijā Berlīnē. Heidija Balē bija 2012. gada Taipejas Bienāles kuratore-asistente.


Lasīšanas darbnīcas teksti:
• Emily Martin. Toward an Anthropology of Immunology: The Body as Nation State. 1990
• Philip Steinberg, Kimberley Peters. Wet ontologies, fluid spaces: giving depth to volume through oceanic thinking. 2015

Tekstus var saņemt, rakstot uz alise.ziemule@lcca.lv

Dalies ar rakstu:

Atpakaļ uz visām aktualitātēm