Trajektorija 4: a.k.a Laikmetīgās mākslas institūts

a.k.a Laikmetīgās mākslas institūts ir trīs izstādes/projekti, kuras kuratore Marija Linda īsteno kā savas fiktīvās Laikmetīgās mākslas institūcijas ideālo programmu.
'Trajektorija 4' noris Mākslas projektu sērijas "Trajektorijas" ietvaros. "Trajektorijas" ir mēģinājums apzināt mākslas un tās institūciju mainīgo lomu mijiedarbībā ar lokālo un globālo kontekstu. Četri kuratori - Marija Linda (Stokholma), Stella Rolliga (Linca), Māra Traumane (Rīga), Gregors Podnars (Ļubļana) - īsteno pasākumu virkni, kas aizsākās Rīgā 2006. gada martā un maijā un turpinās 2007. gada pavasarī.

3.- 29. aprīlis
Mākslinieki: Andris Eglītis, Carin Ellberg
Rīgā dzīvojošā gleznotāja Andra Eglīša gleznas un jauna Stokholmas mākslinieces Karīnas Elbergas vides instalācija.

2.-27.maijs
Nav gara, tikai čaula/No Ghost Just A Shell
Mākslinieki: Dominique Gonzalez-Foerster, Liam Gillick
Daļas no Parīzes mākslinieku Pjēra Īga un Filipa Pareno iniciētā apjomīgā projekta "Nav gara, tikai čaula" (1999-2003), kā arī lekcija par projektu. 1999. gadā Īgs un Pareno par 46 000 jēnām iegādājās tiesības uz mangas tēlu no dizaina kompānijas K Works. Turpinot strādāt pie projekta, viņi izveidoja mākslinieku un citu kultūras pārstāvju sadarbības tīklu un aicināja tos, izmantojot video un citas mākslas formas, piepildīt tukšo AnnLee čaulu ar saturu.

Izstādē skatāmie darbi:

AnnLee in Anzenzone, 2000, 3'25", Dominika Gonzalesa Foerstere
AnnLee You Proposes (Enna Lī Jums piedāvā), 2001, 3'5", Laiems Giliks

Fotoreportāža Easyget portālā no izstādes atklāšanas 2.maijā http://easyget.lv/kultura/301/

18.-20.maijs
Kas būs/What Will Be

Mākslinieki: Bik van der Pol (Lizbete Bika; Joss Van der Pols, Roterdama).
Roterdamas mākslinieku Bik van der Pol aicinās piedalīties ekskursijās mākslinieku vadībā un pievērst uzmanību straujajai Rīgas pilsētas centra komercializācijai un ģentrifikācijai (panīkušu pilsētas teritoriju pārveidošanai par ekskluzīviem pilsētas rajoniem).

18.maijā 16.00 - ekskursija (1,5h) pa Ķīpsalu arhitekta Jāņa Lejnieka vadībā (angļu valodā). Tikšanās trolejbusa pieturā aiz Vanšu tilta (virzienā prom no centra).

19.maijā 12.00 - ekskursija pa Bolderāju Bolderājas grupas dalībnieku Vladimira un Sandras Jakušonoku vadībā (latviešu/ krievu valodā).Tikšanās vieta: Anglikāņu baznīca.

20.maijā 12.00 - ekskursija pa Andrejsalu Jaunrīgas attīstības uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Valtera Māziņa vadībā (latviešu valodā). Tikšanās pie dzelzceļa pārbrauktuves Dienvidu galā (pie zilās uzraksta plāksnes "Andrejsala")

20.maijā 13.30 - pikniks Andrejsalā pie hosteļa "Singalong", tikšanās ar mākslinieku pāri Bik Van Der Pol (Lizbete Bika un Joss Vanderpols)

20.maijā
15.00 - ekskursija un iepazīstināšana ar Andrejsalas mākslinieku komūnu mākslinieka un hosteļa "Singalong" izveidotāja Linarda Kullesa vadībā (latviešu valodā)

Kuratore: Maria Lind (Stokholma)

Dalies ar rakstu:

Atpakaļ uz visām aktualitātēm