SURVIVAL KIT 9 aicina vērot pasauli no dabas skatupunkta

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, Baltijas vērienīgākā ikgadējā laikmetīgās mākslas notikuma SURVIVAL KIT rīkotājs, šogad aicina izkāpt no ierastās pasaules uzlūkošanas skatupunkta un paraudzīties uz pasauli no dabas perspektīvas.

No 8. septembra līdz 1. oktobrim izstāde un ar to saistītie notikumi – mākslinieku, teorētiķu un filozofu atvērtās lekcijas, filmu demonstrācijas, performances un lasījumi, ekskursijas izstādē, kā arī aizraujošas darbnīcas bērniem mākslinieku vadībā norisināsies bijušajā LU Bioloģijas fakultāte, Kronvalda bulvārī 4.

Vai ieklausoties zināšanās, ko piedāvā citas dzīvas būtnes, iespējams atrast ilgspējīgas alternatīvas mūsdienu apstākļiem? No sēņu audzēšanas laboratorijām un gleznām, ko bez cilvēka pieskāriena zīmējis purvs un kukaiņi, līdz roņu balsīm tukšā kāpņutelpā un eksotisku putnu dziesmām ēkas ārpusē – ar starptautisku izstādi un plašu notikumu programmu šodien sākas SURVIVAL KIT 9, kam dots nosaukums “Saiet ābolā * kokā * sēnē * ledājā * gliemežvākā * briedī * kanārijputniņā * sikspārnī”. Par festivāla vietu kļuvusi bijusī Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultāte, tā turpinot SURVIVAL KIT tradīciju izmantot Rīgas tukšās ēkas.

SURVIVAL KIT 9 tēmas izvēli skaidro kuratori Solvita Krese, Inga Lāce un Jonatans Habibs Engkvists: “Mēs dzīvojam laikā, kurā pasaule tiek interpretēta, izmantojot populismu un konservatīvu nacionālismu, un notiek neapdomīga dabas izmantošana, tāpēc SURVIVAL KIT 9 būs vērsts uz jaunas pieredzes un maņu apzināšanu, uzsverot citus pasaules uztveres un mācīšanās veidus. Varbūt pienācis laiks kļūt par ābolu, aprikozi, roni, kukaini vai šļūdoni… īsāk sakot, attīstīt savas apslēptās spējas, sajūtas, kas vēl tikai gaida, kad mēs tās atklāsim ‒ noskaņoties uz viļņa, kas ļauj uztvert augu savstarpējo saziņu, pavaicāt dzīvniekiem, ko viņi domā, un paraudzīties uz lietām no kristāla daudzšķautņainās laika perspektīvas.

SURVIVAL KIT 9 šogad aplūkojami darbi, ko radījuši 24 starptautiski atzīti, kā arī daudzsološi jaunie mākslinieki: Marija Terēza Alvesa (Maria Thereza Alves), Nomeda Urbona un Gedimins Urbons (Nomeda & Gediminas Urbonas), Brita Marakata-Laba (Britta Marakatt-Labba), Džeims Vebs (James Webb), Ehsans ul Haks (Ehsan Ul Haq), Džims Holioks (Jim Holyoak), Andris Eglītis, Ieva Epnere, Krišs Salmanis, Lorija Andersone (Laurie Anderson), Žonatass de Andradi (Jonathas de Andrade), Lota Antonsone (Lotta Antonsson), Hildura Bjarnadoutira (Hildur Bjarnadóttir), Juris Boiko, Annika Eriksone (Annika Eriksson), Andris Grinbergs / Laima Žurgina, Nona Inesku (Nona Inescu), Kristīne Edlunda (Christine Ödlund), Žans Penlevē (Jean Painlevé), Vona Kitji (Wong Kit Yi) un Andrejs Polukords (Andrej Polukord). 

Dalies ar rakstu:

Atpakaļ uz visām aktualitātēm