SURVIVAL KIT 9 aicina uz kuratora Jussi Koitelas lekciju par dabas un kultūras nošķīrumu un rakstnieci, trollīšu Muminu pasaules radītāju Tūvi Jānsoni

Piektdien, 22. septembrī plkst. 18.00 aicinām uz lekciju „Posthumānistu performativitāte infrastruktūrās” un filmas “Haru, Vientulības sala” demonstrācija. Angļu valodā.

Kurators Jussi Koitela savā lekcijā pievērsīsies dabas un kultūras nošķīruma politikai, atsedzot vairākus piemērus. Viņš runās par Klovharu salu, kurā vasaras pavadīja rakstniece un trollīšu Muminu pasaules radītāja Tūve Jānsone (1914 – 2001), gan viņa paša kuratora darbību, kā arī  un feminisma teorētiķes Karenas Baradas rakstiem. Ilustrējot savus nesenākos projektus, Jussi Koitela stāstīs arī par mākslinieču Sabrinas Čou un Lauras Poldas darbiem un Tūves Jānsones radīto Muminu pasauli, piedāvājot jaunas, netradicionālas šo literāro darbu un Jānsones zīmējumu interpretācijas.

Pēc lekcijas tiks demonstrēta dokumentālā filma “Haru, Vientulības sala” kas seko plaši pazīstamajai rakstniecei Tūvei Jānsonei un viņas partnerei Tūliki Pietilai, ar kuru kopā Klohvaru salā Somijas līcī viņas pavadīja divdesmit piecas vasaras. Šī filma veidota no vairāk nekā divdesmit stundu materiāla, ko Tūliki Pietila uzņēma laikā no 1970. līdz 1991. gadam. Vizuālā eseja papildināta ar bieži vien vaļsirdīgām un atklātām Tūves Jānsones piezīmēm par abu sieviešu kopdzīvi uz salas. “Dažkārt bija tāda sajūta kā tad, kad esi bezcerīgi iemīlējies: viss bija pārspīlēts. Man, piemēram likās, ka šī nepārspējami izlutinātā sala bija dzīvs organisms. Viņai mēs nepatikām vai bija mūsu žēl, atkarībā no tā, kā mēs uzvedāmies, vai arī no salas pašas garastāvokļa.” (Tūve Jānsone, Haru – Sala, 1996) Jussi Koitela (b.1981) ir kurators, kas strādā pie projektiem Francijā, Norvēģijā un Somijā. Kopš 2012. Gada viņš ir strādājis ar mākslinieku reakcijām uz ekonomikas struktūrām izpētes projektā Skills of Economy. Koitelas nesenākie projekti ir Entangling Matter and Meaning/Intra-Structures – Monster of the Seven Lakes, Treignac Projet, Francija, Agency for De-development, Tromso, Mattering City, SixtyEight Art Institute, Kopenhāgena, City Agents, Igaunijas laikmetīgās mākslas muzejs (EKKM). 2015.-2016. gadā Koitela bija De Appel kuratoru programmas dalībnieks.

Ieeja ar SURVIVAL KIT 9 biļeti: 1.00 EUR, 3.00 EUR vai 5.00 EUR. Plašāk par biļešu cenām http://www.survivalkit.lv/lv/darba-laiks-un-ieejas-biletes/

Dalies ar rakstu:

Atpakaļ uz visām aktualitātēm