Starptautiskā komiksu izstāde "tell me more..."

Izstāde iepazīstina ar māksliniekiem, kas radoši izmanto komiksu kā mediju, padarot to saistošu ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem.Izstādē piedalās 14 mākslinieki vai mākslinieku kolektīvi no 8 valstīm.

2009. gada 7. februārī plkst. 19.00 Laikmetīgās mākslas centrs Andrejsalā atklāja starptautisku komiksu izstādi „tell me more...”. Izstāde skatāma līdz 2009. gada 8.martam un to papildinās animācijas filmu seansi un komiksu darbnīcas.

 

7. februārī

12:00 – 14:00 komiksu darbnīcas bērniem un jauniešiem slovēņu un latviešu mākslinieku vadībā (pieteikties karina_voitkevica@delfi.lv)

19:00 Izstādes atklāšana & nīderlandiešu komiksu grupas Lamelos performance

13. februārī

19:00 Animācijas filmas„Bailes no tumsas” seanss Kino Rīga Mazajā zālē

18. februārī

19:00 Komiksu mākslinieku eksperimentālo animācijas filmu seanss izstādē

 


Par izstādi

 

 „Izstādes ideja ir iepazīstināt ar māksliniekiem, kas radoši izmanto komiksu kā mediju, padarot to saistošu ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem,” informēja izstādes veidotāji Zane Zajančkauska un Dāvids Šilters, „Neraugoties uz stereotipiem, komiksa galvenā atpazīšanās zīme nav ne runas burbuļi, ne rāmji, ne blīkšķ! blākšķ! skaņas. Galvenais, kas raksturīgs komiksam ir stāsts, un nav nekā tāda, kas neizbēgami vienotu visus komiksu stāstītājus – cits stāsta pasakas, cits - savus personīgos pārdzīvojumus, cits eksperimentē ar teksta un attēla attiecībām vai arī risina filosofiskas problēmas.”

Izstādē „tell me more...” (stāsti vēl...) skatītāju sagaida gan Zirnekļcilvēka atmaskošana, gan video kabīne, kas pēta teksta un attēla attiecību ķīmiju, gan 5 kustīgas gleznas, gan iepazīšanās ar komiksiem to autora iekārtotā „ietekmju” istabā, gan 8 kodoskopu orķestra atskaņota somu politiskā drāma, kā arī gluži klasisks lasāmstūris, kurā lasīt un pētīt komiksus to dabiskajā – drukātajā formātā.

 

Mākslinieki


Izstādē piedalīsies 14 mākslinieki vai mākslinieku kolektīvi no 8 valstīm: Florāns Ripērs un Žeroms Milo (Florent Ruppert, Jerome Mulot) no Francijas; Atak, Anke Feihtenbergera (Anke Feuchtenberger) un Moki no Vācijas; Matti Hāgelbergs (Matti Hagelberg), Katja Tukiainena (Katja Tukiainen), Tommi Musturi no Somijas, Nikolā Robēls (Nicolas Robel) no Šveices, Kolbeinns Karlssons (Kolbeinn Karlsonn) no Zviedrijas, Stripburger grupa no Slovēnijas, Lamelos grupa no Nīderlandes, kā arī trīs latviešu mākslinieki – Anete Melece, Maija Kurševa, Ingrīda Pičukāne no Latvijas.

 

Dalies ar rakstu:

Atpakaļ uz visām aktualitātēm