Simpozijs "Pazudis (un atrasts) arhīvā"

23.martā no plkst. 11:00 – 19:00 Rīgas mākslas telpā laikmetīgās mākslas izstādes „Pazudis arhīvā” ietvaros risināsies starptautisks simpozijs „Pazudis (un atrasts) arhīvā”, kas uzmanības centrā izcels kļūdu, pārrāvumu un naratīvu daudzveidību, kurus var atklāt, izmantojot laikmetīgās mākslas arhīvus.

Simpozijs pulcēs ārvalstu un vietējos teorētiķus un māksliniekus, kuri aicināti pārdomāt arhivēšanas un kolekciju veidošanas stratēģijas un principus, atklājot kontekstu, kādā rodas nepieciešamība veidot arhīvus. Vairāk nekā jebkad agrāk mākslinieki un kuratori izmanto arhīvu savā darbībā, atklājot nezināmas vai aizmirstas detaļas un veidojot alternatīvus stāstus. Taču rodas jautājums – kā atrašanās vienā un tajā pašā arhīva un vēstures laiktelpā ietekmē dažādos naratīvus? Kā skatīšanās vēsturē (izmantojot arhīvu) var ietekmēt pašreizējo realitāti? Vai arhīvā var atrast pāridarījumu, maldīšanās un kļūdu pēdas, vai tās var veiksmīgi paslēpt starp mapēm?

SIMPOZIJA PROGRAMMA

11:00 - 11:30 Ievads
11:30 - 12:00 Þorgerður Ólafsdóttir, Becky Forsythe 'Archiving the Parallel'
12:00 - 12:30 Jagna Lewandowska Arton Review 'Europe - the Archives of Polish Avant-Garde Now'
12:30 - 13:00 Lia Perjovchi 'Looking for Sense, Hidden and Lost Ideas…'

13:30 - 15:30 Pusdienu pārtraukums

15:45 - 16:30 Ehsan Fardjadniya, Dorian Batycka 'Whose Archive?'
16:30 - 17:00 Margarita Novikova 'Locating Art in Oral History'
17:00 - 17:30 Kaspars Vanags 
17:30 - 18:00 Vesna Madzoski 'Lost and Found: Crimes in the Manifesta Archive' 

18:00 - 19:00 Paneļdiskusija (Lia Perjovschi, Vesna Madzoski, Ehsan Fardjadniya). 
Moderators - Igors Gubenko

Teorētiķe un rakstniece Vesna Madzoski stāstīs par Eiropas laikmetīgas mākslas biennāles Manifesta arhīvu un secinājumiem, kas radušies arhīva pētniecības rezultātā, savukārt irāņu mākslinieks Ehsan Fardjadniya pievērsīsies Dāņu, Franču un Britu televīzijas arhīviem, kuros parādās ziņas par pirmajiem emigrantiem un viesstrādniekiem pēc Otrā pasaules kara. Living Art Museum Reikjavīkā direktore Thorgerdur Olafsdotir un kolekcijas glabātāja Becky Forsythe pārskatīs muzeja veidotā arhīva veidošanās stratēģijas, savukārt video māksliniece Margarita Novikova no Maskavas stāstīs par  video arhīva projektu Putschyourself. Māksliniece Lia Perjovcshi, kas izveidojusi laikmetīgās mākslas arhīvu un Mākslas analīzes centru Rumānijā, pievērsīsies savai praksei arhīva veidošanā un tā pielietojamībai. Poļu pētnieces Jagna Lewandowska, Marika Kuźmicz stāstīs par fonda Arton Foundation praksi, kas pēta un uzkrāj arhīvu par poļu avangarda mākslas parādībām.

Simpozija kuratori: Inga Lāce un Andra Silapētere  (LLMC)

Pasākums notiks angļu valodā, iepriekš piesakoties tā apmeklējums ir bez maksas. Pieteikšanās uz e-pastu: lccasympozium@gmail.com līdz 22.03.2016.

"Pazudis arhīvā" ir daļa no sadarbības projekta "This is Tomorrow. Back to Basics: Forms and Actions in the Future".

Simpozija norisi atbalsta EEZ finanšu instruments, LR Kultūras ministrija, ES programma "Radošā Eiropa", Valsts Kultūrakapitāla fonds un Rīgas dome.

 

Dalies ar rakstu:

Atpakaļ uz visām aktualitātēm