Starptautisks simpozijs „Mākslas biennāļu spožums un posts”

Simpozijs, kas norisināsies trešdien, 16. aprīlī, Rīgas Mākslas Telpā, interesentiem piedāvās iespēju iepazīties ar vairāku mākslas biennāļu pieredzi, to vīzijām, ietekmēm, organizēšanas specifiku, zaudējumiem un ieguvumiem. Simpoziju rīko Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar nodibinājumu "Rīga 2014".

Apmeklētāji varēs gūt priekšstatu par šo vērienīgo mākslas notikumu attīstības dinamiku pasaulē, tendencēm un prognozēm. Diskusijas gaitā tiks apzinātas biennāļu iespējas, analizēti to trūkumi un meklēti risinājumi. Simpozijs norisināsies angļu valodā; ieeja bez maksas.

„Kā uztvert šo samērā neseno biennāļu izplatīšanās fenomenu? Kā izklaides vai tūrisma industrijas sastāvdaļu, kas baro patērētājsabiedrības pieprasījumu pēc kultūras festivalizācijas un jaunas Disnejlendas, deformējot mākslas procesu likumsakarīgu attīstību? Vai tieši pretēji – ieraudzīt, ka biennāles kļūst par eksperimentālu platformu, par alternatīvu muzejam, kas pieļauj elastīgāku mākslas procesa attīstību un apliecina spēju operatīvi reaģēt uz svaigākajām tendencēm un aktualitātēm mākslā un sabiedrībā?” jautā Solvita Krese, izstādes „Re:visited” kuratore. 

Simpozija dalībnieki: Bergenas Asamblejas un 1. Urālu Industriālās biennāles līdzkuratore Jekaterina Degota (Ekaterina Degot, Krievija), Momentum 7 un Turku biennāles 2013 līdzkuratore Povera Ekrota (Power Ekroth, Zviedrija/Norvēģija), izstādes „(I)ndependent People” Reikjavīkas Mākslas festivāla ietvaros kurators Jonatans Habibs Engkvists (Jonatan Habib Engqvist, Zviedrija), „Biennāļu Fonda” direktore Marīke van Hala (Marieke van Hal, Nīderlande), Baltijas Starptautiskās mākslas triennāles kuratore Virginija Januškevičūte (Virginija Januškevičiūte, Lietuva), Tēlniecības kvadriennāles kurators, mākslinieks Aigars Bikše (Latvija), māksliniece Anna Lislegorda (Ann Lislegaard, Norvēģija). Moderatores Solvita Krese un Inga Lāce.

Simpozijs „Mākslas biennāļu spožums un posts” papildina starptautisku laikmetīgās mākslas izstādi „Re: visited”, kas līdz 27. aprīlim apskatāma Rīgas Mākslas telpā. Izstāde norisinās „Rīga 2014” Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros un tajā eksponēti dažādu, starptautisku atzinību guvušu mākslinieku darbi, atlasīti pēdējo divu gadu nozīmīgākajās mākslas biennālēs ārvalstīs. Izstādi organizē LLMC sadarbībā ar nodibinājumu "Rīga 2014".

Simpozijs tiek rīkots īstermiņa sadarbības tīkla ietvaros ar kultūras projektu "Snowball Cultural Productions" Gētborgā, Zviedrijā, un kuratoru platformu platformu "Rakett" Bergenā, Norvēģijā. Īstermiņa sadarbības tīklu atbalsta Ziemeļvalstu Kultūras punkts.

Dalies ar rakstu:

Atpakaļ uz visām aktualitātēm