Sarkandaugavā apskatāmas divas „Survival Kit 5” ietvaros tapušas izstādes

Vēl līdz 27. oktobrim Sarkandaugavā, Latvijas Kultūras muzejā „Dauderi”, apskatāmas divas izstādes, kas tapušas laikmetīgās mākslas festivāla „Survival Kit 5” ietvaros: Romana Korovina fotogrāfiju izstāde „Ты не одна” („Tu neesi viena”) un kuratoru platformas „Blind Carbon Copy” un britu mākslinieka Bahbaka Hašemi-Nežad (Bahbak Hashemi-Nezhad) izstāde „Pazaudēt un atrast”.

Izstādē „Tu neesi viena” Romans Korovins turpina viņa darbiem raksturīgo tēmu - mazo, ikdienišķo un it kā nebūtisko lietu pētniecību. Aiz katra pirmajā mirklī šķietami maznozīmīga priekšmetu, ikdienišķību tveroša kadra paveras savs stāsts, kurš nereti ir ar māksliniekam piemītošo ironiju. Izstādē muzejā „Dauderi” mākslinieks ir izstādījis 5 lielformāta fotogrāfijas, veidojot muzeja greznajā interjerā sava veida altāri sīkumam un ikdienībai.

Romans Korovins dzīvo un strādā Rīgā, Latvijā. Absolvējis Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu (1991), Latvijas Mākslas akadēmiju (1995, BA) un ieguvis maģistra grādu, absolvējot LMA Grafikas nodaļu (1997. prof. Gunāra Kroļļa darbnīca). Kopā 1996. gada Romans strādā „Vilks Studio”, izņemot divus gadus (2000-2002), kad viņš nomainīja mūzikas klipu un reklāmu režisora amatu uz menedžera asistenta vietu „Fulcrum” galerijā Ņujorkā, ASV.

Izstādē „Pazaudēt un atrast” (Lose&Find) skatāmi radošās darbnīcas rezultāti un tās dokumentācija, kas ar tādu pašu nosaukumu tika realizēta 31. augustā Sarkandaugavā un muzejā „Dauderi” britu mākslinieka Bahbaka Hašemi-Nežada (Bahbak Hashemi-Nezhad) un kuratoru platformas „Blind Carbon Copy” (BCC) vadībā. Darbnīcas laikā tika izgudroti un pārbaudīti spēles noteikumi Sarkandaugavas izzināšanai. Piedāvājot jaunus nosacījumus interakcijai publiskajā telpā, tika rasti alternatīvi rīcības, sadarbības un komunikācijas modeļi.

Latvijas kultūras muzejs „Dauderi” atrodas Rīgā, Sarkandaugavas ielā 30, un ir atvērts no trešdienas līdz svētdienai no 11.00 līdz 17.00. Turp iespējams nokļūt ar 5. un 9. tramvaju, braucot līdz pieturai „Aldaris”, kā arī ar 267. maršruta autobusu, braucot līdz galapunktam.

 

Par festivālu „Survival Kit”

Starptautiskais laikmetīgās mākslas festivāls „Survival Kit” radās 2009. gadā kā reakcija uz ekonomiskās krīzes radītajām pārmaiņām Latvijā. Katru gadu festivāls, ko organizē Laikmetīgās mākslas centrs (LMC) izvēlas jaunu sabiedrībā aktuālu tēmu un aicina māksliniekus un radošo jomu praktiķus reflektēt par to savos darbos. „Survival Kit 5” šogad norisinājās no 5.līdz 15. septembrim.

 

Dalies ar rakstu:

Atpakaļ uz visām aktualitātēm