LMC aicina uz starptautiskās mākslinieču apvienības „FemLink” video darbu skati

No 4. līdz 8. martam Laikmetīgās mākslas centra (LMC) Ofisa galerijā, Alberta ielā 13, būs apskatāma starptautiskās mākslinieču apvienības „FemLink” video darbu izlase „Agresija. Trauslums. Rūpes. Vitāls. Brīnums. Vīrietis. Protests”. Savukārt piektdien, 8. martā, LMC aicina uz sarunu „Viss taču ir kārtībā”, kurā savās domās par feminisma ideju (ne)aktualitāti dalīsies mākslinieki, kuratori, žurnālisti, pētnieki un filosofi.

Video darbu skates apmeklējums un dalība diskusijā – bezmaksas.

„FemLink” savā sastāvā iekļauj 149 video mākslinieces no 64 dažādām valstīm, kas kopš 2006. gada regulāri sadarbojas, veidojot video kolāžas. Līdz šim tapušas 7 kolāžas par tēmām „Agresija”, „Trauslums”, „Vīrietis”, „Protests”, „Rūpes”, „Dzīvība” un „Brīnums”. Sadarbības princips ir vienkāršs – katra māksliniece veido nelielu, apmēram 2 minūtes garu video fragmentu, kas tiek iekļauts kopējā video kolāžā.

Līdz šim „FemLink” video kolāžas tikušas demonstrētas vairāk nekā 80 mākslas centros, muzejos un galerijās 38 dažādās valstīs. Projekta kuratores un idejas autores ir video mākslinieces C.M. Judge (ASV) un Véronique Sapin (Francija), savukārt Latviju projektā pārstāv māksliniece Ingrīda Pičukāne. „FemLink” video darbu skate LMC Ofisa galerijā tiks atklāta pirmdien, 4. martā, plkst. 18:30 un būs apskatāma visu nedēļu no plkst. 12:00-18:00.

Savukārt nedēļas noslēgumā, Internacionālās sieviešu dienas noskaņās, LMC Ofisa galerijā norisināsies saruna par feminisma ideju (ne)aktualitāti Latvijā, kurā domās dalīsies mākslinieki, kuratori, žurnālisti, pētnieki un filosofi. Diskusiju vadīs Zane Zajančkauska; sarunā piedalīties aicināts ikviens interesents.

Vairāk informācijas par „FemLink”: http://www.femlink.org

Dalies ar rakstu:

Atpakaļ uz visām aktualitātēm