Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs atklāj izstāžu ciklu „Pazudis arhīvā”

2015. gada nogalē un 2016. gadā Latvijas reģionu kultūras centros būs aplūkojama Latvijas Laikmetīgās mākslas centra veidotā izstāde „Pazudis arhīvā”, ko papildinās izglītības programma „Lielā lupa”. No 15. oktobra līdz 15. novembrim izstāde notiks Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā, tā tiks atklāta 14. oktobrī plkst. 16.00, savukārt 13. oktobrī plkst. 15.00 notiks seminārs skolotājiem, informējot par izglītības programmas piedāvātajām iespējām.

Izstāde “Pazudis arhīvā” veidota, balstoties uz Latvijas Laikmetīgās mākslas centra datu bāzes un arhīva materiāliem, kas ir plašākā informācijas krātuve par Latvijas laikmetīgās mākslas procesiem.  Izstādes darbos mākslinieku un kuratoru tandēmi pievērsušies arhīva kā nozīmīga kultūras krājuma potenciālam, apskatot to kā daudzpusīgu informācijas nesēju, kas veido un pārformulē attiecības ar vēsturi, kā arī iesaista skatītāju kā aktīvu arhīva un mākslas darba lietotāju.

Izstādes dalībnieki: Jānis Borgs un Laura Feldberga, Līga Lindenbauma un Kristaps Grundšteins, Aiga Dzalbe un Kristaps Epners, Ieva Epnere, Baiba Kļava, Haralds Matulis un Ieva Saulīte. Izstādes kuratore – mākslas zinātniece Andra Silapētere.

Izglītības programma “Lielā lupa” veidota, izmantojot Latvijas Laikmetīgās mākslas centra arhīvā atrodamās liecības par Latvijas laikmetīgās mākslas norisēm. Tās mērķis ir interesantā veidā iepazīstināt skatītājus gan ar laikmetīgās mākslas valodu, gan ar Latvijas mākslas un kultūras vēsturi. Ar digitālu un analogu spēļu palīdzību izstādes apmeklētājiem būs iespēja labāk iepazīt konkrētus māksliniekus, mākslas darbus, aktuālās norises Latvijas laikmetīgajā mākslā, kā arī veidot jaunus mākslas darbus. Izglītības programma adresēta plašai auditorijai – gan bērniem, kas vēl tikai apgūst mākslas pamatus, gan visa vecuma pieaugušajiem.  Idejas autore un projekta vadītāja ir mākslas zinātniece Linda Veinberga. Izglītības programmu papildinās Annas Veilandes Kustikovas lekcija un video programma “Jaunākā kustīgā attēla māksla Baltijā” – Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā tā notiks 14. novembrī plkst. 13.00.

Lai iepazīstinātu ar izglītības programas “Lielā lupa” piedāvātajām iespējām, vispārizglītojošo skolu, pirmsskolas izglītības iestāžu un interešu izglītības jomā strādājošie pedagogi tiek aicināti uz informatīvu semināru dienu pirms izstādes atklāšanas. Seminārs Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā notiks 2015. g. 13. oktobrī plkst. 15.00.

Izstādes norises vietas :

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs (15.10.-15.11.2015.)

Alūksnes muzejs (25.11-10.01.2016.)

Rīgas mākslas telpa (04.02.2016.- 27.03.2016.)

Kuldīgas mākslas nams (31.03.2016.-13.04.2016.)

Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs (23.04.2016 – 29.05.2016.)

Par projektu

LLMC ceļojošo izstāžu cikls Latvijas reģionu kultūras centros ir daļa no projekta „Arhīvu dažādās formas. Laikmetīgas mākslas arhīvs. Izpēte, izstāde un simpozijs”. Projekts veidots, Latvijas Laikmetīgās mākslas centram ar Living Art Museum (NYLO) Reikjavikā, Islandē.

Projektu veido trīs galvenās aktivitātes:

1)      Ceļojoša izstāde “Pazudis arhīvā” Latvijas reģionu kultūras centros (2015-2016);

2)      Starptautiska laikmetīgās mākslas izstāde “Pazudis arhīvā” Rīgas mākslas telpā (4.02-27.03.2016);

3)      Starptautisks simpozijs Rīgā 26.02.2016., Rīgas mākslas telpā

Starptautiska laikmetīgās mākslas izstāde „Pazudis arhīvā” Rīgas mākslas telpā

Caur LLMC  laikmetīgās mākslas arhīva platformu izstāde pievērsīsies atmiņas, identitātes, kolektīvās un individuālās vēstures jautājumiem. Izstādē aicināti piedalīties Latvijas un ārvalstu mākslinieki, kuri iepazīstinās ar virkni radošām pieejām, kas caur variētām arhīvu un arhivēšanas praksēm laikmetīgajā mākslā aktualizē daudzas šodienas realitātei nozīmīgas tēmas. Izstādes ietvaros tiks rīkots arī starptautisks simpozijs, kas tematiski aplūkos arhīva un tā potenciālu kultūras un zināšanu uzkrāšanas un nodošanas procesā. Simpozija dalībnieki tematiskajam lokam piedāvās atšķirīgus skatījumu caur savu vēsturisko un estētisko pieredzi.

Projekts „Arhīvu dažādās formas. Laikmetīgas mākslas arhīvs. Izpēte, izstāde un simpozijs” , Nr. EEZ04/GSK/2013/06 īstenošanas periods 20.08.2015. – 30.04.2016. Projekts tiek īstenots, izmantojot 62 117,09 EUR piešķīrumu no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas ar EEZ finanšu instrumenta starpniecību. Projekta kopējās izmaksas ir  69042,00 EUR, valsts līdzfinansējums 9317,56 EUR, biedrības „Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs” līdzfinansējums 6924,91 EUR.

Izstāde "Pazudis arhīvā" ir arī daļa no sadarbības projekta "This is Tomorrow. Back to Basics: Forms and Actions in the Future".

Organizē: Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Sadarbībā ar: Living Art Museum (NYLO), Daugavpils M. Rotko mākslas centru, Alūksnes muzeju, Kuldīgas Mākslas namu, Madonas novadpētniecības un mākslas muzeju

Atbalsta: LR Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapiāla Fonds, ABLV Charitable Foundation, A/S "Latvijas Finieris", VAS "Latvijas Loto", SIA "Dizaina paklājs", Rīgas Amatniecības vidusskola, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Neputns, Latvijas Mākslinieku savienība un žurnāls "Studija".

Dalies ar rakstu:

Atpakaļ uz visām aktualitātēm