Laikmetīgās mākslas centrs aicina uz sarunu ar māksliniekiem no Ēģiptes

Ceturtdien, 7. februārī, plkst. 18:30 Laikmetīgās mākslas centra (LMC) Ofisa galerijā norisināsies saruna „Rīga-Aleksandrija. Kolektīvs ceļojums” ar māksliniekiem no Ēģiptes, kas Latvijā ieradušies, lai strādātu pie kopīga projekta „Apdzīvojot telpas”, reflektējot par arhitektūras ietekmi uz cilvēku uzvedību. Performatīvajā notikumā piedalīsies horeogrāfs Muhameds Fuads un kultūras menedžeris Hatems Hasans (Hatem Hassan) no kultūras centra „Rézodanse – Egypte” (Aleksandrija, Ēģipte), kā arī arhitekts Toms Kokins un māksliniece Linda Konone.

Ēģipte un Aleksandrija ar tās blīvo vēstures mantojumu, kontrastiem un dažādu kultūru ilgstošas mijiedarbības vēsturi šobrīd atrodas uz pasaules notikumu centrālās skatuves. Tās politiskajām pārmaiņām seko līdzi mediji, tās tiek atspoguļotas sociālajos tīklos, Arābu pavasaris ir iekustinājis masveida protesta akcijas Rietumos, rosinājis plašas diskusijas par demokrātijas iespējamību islāma valstī, kā arī joprojām turpina iedvesmot vai, gluži otrādi, radīt bažas par rietumu kultūras stabilitāti un ilgtspējas iespējamību.

Kā šīs politisko režīmu pārmaiņas ietekmē pašu Ēģipti, tās iedzīvotājus? Kā tas ietekmē kultūras procesu attīstību? Vai gaidāma jauna revolūcija? Ierasts, ka atbildes uz šiem jautājumiem meklē rietumu teorētiķi, Tuvo Austrumu studiju speciālisti. Taču jau kopš Edvarda Saīda „Orientālisma” (1978) pastāv jautājums, vai rietumos balstītā tradīcijā ir iespējams saprast Tuvo Austrumu domāšanu, nokļūstot aiz tīri antropoloģiskas intereses?

Hatems Hasans ir centra „Rézodanse – Egypte” projektu vadītājs, kultūras aktīvists, agrāk strādājis arī kā teātra direktors, kurš darbojas gan ar profesionāliem māksliniekiem, gan amatieriem. Vairāk informācijas par organizāciju: http://rezodanseegypte.com/.

Muhameds Fuads (Mohamed Fouad) ir horeogrāfs, kurš nāk no Aleksandrijas, piedalās dažādos Ēģiptes un starptautiskos projektos, viņa interese dejā saistās ar telpu, arhitektūru, cilvēka uzvedību tajās, Fuads nodibinājis savu dejas kompānija ‘Ka’af. Video no mākslinieka performances: http://www.youtube.com/watch?v=hDAfubLh1aI.

Sadarbības partneru vizīte un saruna „Rīga – Aleksandrija. Kolektīvs ceļojums” notiek programmas „Tandem/ Shaml” ietvaros. „Tandem / Shaml – Kultūras menedžeru apmaiņa Eiropā – Arābu reģionā” ir jauna iniciatīva, ko veido Eiropas Kultūras fonds, MitOst, Al Mawred Al Thaqafy un Anadolu Kültür, to atbalsta Roberta Boša Fonds (Robert Bosch Stiftung), DOEN fonds (DOEN Foundation) un Mimeta.

Pasākums norisināsies angļu valodā, ieeja – bezmaksas.

Dalies ar rakstu:

Atpakaļ uz visām aktualitātēm