Kristīnes Alksnes izstāde "Roaming Around II"

Milānā dzīvojošās latviešu mākslinieces Kristīnes Alksnes fotokolāžas, instalācijas un video LMC projektu telpā "Ēdnīca" Andrejsalā. Izstādes atklāšanā piedalīsies Itālijas Republikas Vēstniecība, kā arī daudzu starptautisku izstāžu kuratori, mākslas zinātnieki no Itālijas - Roberto Pinto un Diego Espozito.

Jau ilgu laiku Kristīne Alksne dzīvo un strādā Milānā, kur arī lielā mērā attīstījies un veidojies viņas radošais rokraksts. Mākslinieces biogrāfijā kārtojas daudzas starptautiskas un pamanāmas izstādes (Itālijā, Grieķijā, Vācijā, Čehijā, Horvātijā, ASV). Savos darbos K. Alksne savieno dažādas dabas realitātes, pārceļot motīvus no vienas vides uz citu, mainot nozīmes un spēlējoties ar uztveres iespējām, kas paveras, jūtīgi izceļot un savienojot šķietami nesaistītus elementus.

Personālizstādē ROAMING AROUND II būs skatāmas fotokolāžu sērijas, instalācijas un video - gan jauni, gan arī spilgtākie iepriekšējos gados tapušie K. Alksnes darbi, tostarp “Terrains Vagues”, kas Rīgā tiks īstenots kopā ar itāļu mūziķi Džuzepi Jelazi (Giuseppe Ielasi).

„Kristīnes darbi ir kā indeksi, nozīmju labirinti, atsauces, kas mēģina skatītāju aizvest tālāk par vizuāli uztveramo objektu. Daba kļūst par Kristīnes paleti un galveno referenču avotu, kas vedina sajust homo urbanus ilgas pēc dabiskās vides, gan arī ļauj aizdomāties par ekoloģijas problemātiku un cilvēka attiecībām ar dabu.”
(Solvita Krese, izstādes kuratore, LMC direktore)

„K. Alksnes mākslas darbu realitāti veido dabas fenomeni, kas aplūkoti to dabiskajā nepastāvībā un skatīti līdz pat vissīkākajām detaļām. Kristīnes Alksnes darbi runā tādā dabiskā cēlumā, skaidrībā, vieglumā, pie kāda mēs vairs neesam pieraduši.”
(Gabi Skardi, mākslas zinātnieks, Itālija)

Foto no izstādes atklāšanas: http://www.easyget.lv/foto/gallery/1892/

Abalstītāji: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Peldošā darbnīca, Bufete, Viesu nams Jakob Lenz, tipogrāfija "Ulma"

Dalies ar rakstu:

Atpakaļ uz visām aktualitātēm