Konstances Šmitas radošā darbnīca mākslas festivālā "Survival Kit 6"

Aicinām pieteikties dalībai vācu mākslinieces, Berlīnē dzīvojošās režisores Konstances Šmitas (Konstanze Schmitt) radošajā darbnīcā, kas paredzēta laikmetīgās mākslas festivāla „Survival Kit 6” ietvaros! Darbnīca norisināsies trīs līdz piecu dienu garumā šī gada septembrī Rīgas centrā.

Radošās darbnīcas centrā būs Sergeja Tretjakova luga „Es vēlos bērnu”, kas sarakstīta PSRS 1926. gadā. Konstance Šmita rosinās diskusiju par sociālo utopiju iespējamību mūsdienās, jautājot, vai „padomju avangarda futūrisma vīzija par patstāvīgu sievieti, kas bērnu aprūpes funkciju deleģē plašākam kolektīvam, joprojām ir aktuāla”, bet mazāk pievērsīsies lugā risinātajiem reproduktivitātes jautājumiem. Darbnīcas dalībnieki tiks iepazīstināti ar lugas tekstu, lai piedalītos kopīgā tā lasīšanā, tiks iesaisīti diskusijā, kā arī sagatavosies diskusijas publiskai izspēlēšanai festivāla „Survival Kit 6” laikā. 

Darbnīcā aicināti piedalīties dažāda vecuma un pieredzes cilvēki. Pieteikumi tiks gaidīti gan no individuāliem interesentiem, gan teātra trupām vai studentu grupām līdz 12. maijam. Dalība darbnīcā bez maksas, nodarbības notiks angļu valodā. Tiem, kas vēlas pieteikties, ieteicams apskatīt Konstanzes Šmitas, darbnīcas vadītājas, darbu „Milda” izstādē „Re:visited”, kas skatāma vēl tikai līdz 27. aprīlim Rīgas Mākslas Telpā. Lai pieteiktos darbnīcai un izstādi apskatītu bez maksas, lūdzam nosūtīt vārdu, uzvārdu, īsu motivācijas vēstuli angļu valodā (pieci seši teikumi) un CV angļu valodā uz epasta adresi linda.veinberga@lcca.lv 

Konstance Šmita ir māksliniece un teātra režisore. Viņas darbi balstās dokumentālos un biogrāfiskos faktos un mijiedarbojas ar politisko kontekstu. Savās performancēs un instalācijās Šmita pēta iespējamos utopijas realizācijas veidus, piemēram, komunistiskās ilgas un cilvēku vairošanos. Viņa ir sadarbojusies ar aktieriem, dejotājiem, arhitektiem, mājkalpotājiem un dažādu citu profesiju pārstāvjiem. 2013. gadā Šmita saņēma Goldrausch Berlīnes senāta pēcdiploma stipendiju sievietēm māksliniecēm. Pēdējā laika nozīmīgākās izstādes: „Monday Begins on Saturday” („Pirmdiena sākās sestdienā”), Bergenas Asambleja (2013); „Truth is concrete”(„Patiesība ir konkrēta”), Steirischer Herbst, Grāca (2012); „The Potosí Principle” („Potisí princips”) (ar Stefanu Dilemutu) Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofía, Madride; Haus der Kulturen der Welt, Berlīne; Valsts Mākslas muzejs, Lapasa (2010–2011); „Vom Sinn der Arbeit”, Kunstladen, Manheima (2009); „Ex Argentina / La Normalidad”, Palais de Glace, Buenosairesa (2006).
Attēlā: Kontances Šmitas darbs "Milda".

Dalies ar rakstu:

Atpakaļ uz visām aktualitātēm