Katrīnas Neiburgas "Personīga izstāde" Rīgas mākslas telpā

Katrīna Neiburga ir viena no šīs dekādes pamanāmākajām Latvijas māksliniecēm. Kombinējot dokumentalitāti ar fikciju viņa veido personīgajā pieredzē balstītus stāstus, kuros līdzās tādām universālām kategorijām kā vientulība vai mīlestība, iespējams atrast gan norādes uz sievietes sociālo lomu konstrukcijām, gan kultūrvēsturiskas atsauces vai kritiskus komentārus par mūsdienu sabiedrību.

Katrīna Neiburga pārvietojas „poētiskā konceptuālisma”  teritorijā, ko varētu interpretēt kā  konceptuālās mākslas tradīciju, kas atbrīvo mākslu no šauri intelektuālas izpratnes un paplašina tās emocionālo dimensiju, kritiski attiecas pret instrumentalizētu saprātu un meklē izeju estetizētā subjektivitātē.

Māksliniece virtuozi pārvalda video izteiksmes valodu, ko papildinot ar īpaši veidotu skaņas materiālu, iegūst pārsteidzošu un jūtīgu vēstījuma intonāciju.

„Personīgā izstādē” būs skatāmi divu pēdējo gadu nozīmīgākie darbus („Solitude”, „Topoloģija 29”, „Kroha“ un „Iela“), kā arī senāku videodarbu retrospekcija („Kas meitenēm somiņās?”, „Burvju lietas” un „Satiksme”). Īpaši izstādei top jauni darbi.

K.Neiburga izvirzīta prestižajai Ars Fennica balvai, kuru piešķir Skandināvijas un Baltijas valstu māksliniekiem. Oktobra sākumā Amos Anderson mākslas muzejā Helsinkos tika atklāta Ars Fennica balvas nominantu izstāde, kurā K.Neiburga izpelnījās nedalītu atzinību un uzvarēja skatītāju balsojumā.

Katrīnas Neiburgas CV

Kuratore: Solvita Krese, projekta koordinatore: Agnese Lūse, skaņas celiņš: Andris Indāns, izstādes mākslinieks: Rūdolfs Bekič, tehniskais padomnieks: Pēteris Brīniņš, izstādes iekārtotājs: Uģis Pucens, inženieris, konstruktors: Mārtiņš Kalniņš, paldies: Ojāram Pētersonam, Pēterim Ķimelim un Mārtiņam Ratnikam, izstādes katalogs: Jānis Blanks, foto: Jānis Deinats.
Vīni: Bagrationi, Sarajishvili, Gocha

Organizē: Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Rīgas kultūras aģentūru un Rīgas mākslas telpu
Finansē: VKKF, AB Sabiedriskā labuma fonds
Atbalsta: SIA Festo, 4 metri, vīni
Informatīvais atbalsts: Studija, Fotokvartāls, Diena, TVnet, Satori.lv, Draugiem.lv, Radio Naba, Double Coffee

Dalies ar rakstu:

Atpakaļ uz visām aktualitātēm