Izstāde "Video: Diseldorfa/ Rīga"

Izstāde tapusi sadarbībā ar Diseldorfas mākslinieku un kuratoru kuratoru Gunnaru Frīlu (Gunnar Friel) un iepazīstinās ar jaunāko videomākslu no Vācijas un Šveices. Lielākā daļa izstādes dalībnieku ir starptautiski veiksmīgi mākslinieki, kas nāk no Diseldorfas Mākslas akadēmijas un Ķelnes Mediju mākslas akadēmijas vides.

Citādi atšķirīgi pozicionētos darbus saturiski vieno manipulācijas ar laika sajūtu. Cirkulācija, transa stāvokļi un iesaldēti mirkļi. Šķiet, ka laiks sabrūk.

Visi mākslinieki kā dominējošo izpausmes veidu izmanto video. Izvēlētais medijs kalpo gan kā instruments mākslinieku ideju materializācijai, gan apliecina Maršala Makluena slaveno tēzi „medijs ir vēstījums”. Izstādē būs skatāmas ne tikai videoprojekcijas, bet arī īpaši veidotas instalācijas, kurās video izmantots kā viens no elementiem.

Mākslinieki

Corinna Schnitt, Ute Hörner / Mathias Antlfinger, Manuel Graf, Aurelia Mihai, Stephanie N´Duhirahe, Lucy Harvey, Sylvie Boisseau / Frank Westermeyer, Jörg Wagner, Thomas Neumann, Daniela Georgieva, Michalis Nicolaides.

Šī gada februārī izstāde bija skatāma Diseldorfā, bet maija beigās papildināta izstāde tiks izstādīta Andrejsalā Rīgā. Izstādei papildinās arī katalogs.

Projekta ietvaros mākslinieku rezidencē „Singalong” Rīgā mēnesi uzturas un strādā Kiprā dzimušais Diseldorfas mākslinieks Mihalis Nikolaides (Michalis Nicolaides).


Videosižets Delfi.lv no preses ekskursijas
http://www.delfi.lv/news/national/vacija/article.php?id=21066214

Intervija ar izstādes kuratoru Gunnaru Frīlu Diena.lv
http://www.diena.lv/lat/izklaide/maksla/izstazu_zinas/videokamera-uz-pasauli

Dalies ar rakstu:

Atpakaļ uz visām aktualitātēm