Izstāde "Medijs ir vēstījums? Latvijas mūsdienu fotogrāfija"

Latvijas mūsdienu fotogrāfijas izstāde

ANDA BANKOVSKA, IEVA EPNERE, EDGARS GLUHOVS, IVARS GRĀVLEJS/ AVDEJS TER-OGANJANS , ROMANS KOROVINS, GALKA KŪLIO, SANDRA LEIMANE , ELĪNA ĻIHAČEVA, MIKS MITRĒVICS, SANDIJS RUĻUKS, KATRĪNA SAUŠKINA un IVETA VAIVODE.

Izstādes kuratore LĪGA LINDENBAUMA par izstādi:

"Māršala Maklūena (McLuhan) slavenā tēze „Medijs ir vēstījums” par svarīgāko vēstījumu paredz pašu mediju, nevis tā pausto saturu. Izstāde “Medijs ir vēstījums?” apspēlē iepriekšminēto tēzi. Līdzīgi kā citi mākslas mediji arī fotogrāfija mūsdienās nepastāv autonomi 'pati par sevi'. Tā tiecas saplūst ar citiem medijiem, dažādām mākslas praksēm un paņēmieniem, kļūstot par tehniku vai instrumentu kādu noteiktu ideju vai vēstījumu paušanā.

Apskatot plašu darbības spektru un atšķirīgas stratēģijas, ko mākslinieki izmanto darbā ar fotogrāfiju, izstāde pievēršas fotogrāfijas un tās lietojuma iespējām. Izvēlētie darbi pārstāv dažādus segmentus - sākot ar dokumentālās fotogrāfijas tradīciju turpināšanu, patērētājsabiedrības kritiku un attēla semantikas pētniecību, un beidzot ar fotogrāfiju iekļaušanu instalācijās vai jau esošu, internetā atrastu attēlu sistematizēšanu. Daļa izstādes dalībnieku ir ar nopietnu izstāžu pieredzi, izpelnījušies gan lokālas, gan starptautiskas atzinības, daļa - jauni un plašākai publikai maz zināmi autori. Tā kā izvēlētie mākslinieki ir izteikti atšķirīgi gan fotogrāfijas izmantošanas veidā, gan risinātajā tematikā, izstāde piedāvāt mūsdienīgu skatījumu uz medija specifiku, pielietojumu un lomu laikmetīgajā mākslā."

Raksti par izstādi:

Foto kritiķis Kārlis Vērpe "FOTOGRĀFIJA KĀ MEDIJS IR VESTIJUMS"

http://old.lcca.lv/projekti/medijs/VERPE

Mākslas zinātniece Ieva Astahovska "FOTOGRĀFIJA KĀ ZIŅAS UN KĀ STĀSTI"

http://old.lcca.lv/projekti/medijs/astahovska

Haralda Matuļa recenzija par izstādi "FOTOGRĀFIJA DIGITĀLĀS REPRODUCĒŠANAS LAIKMETĀ"

http://old.lcca.lv/projekti/medijs/recenzija

 

http://old.lcca.lv/projekti/medijs/

 

Dalies ar rakstu:

Atpakaļ uz visām aktualitātēm