Ievas Jerohinas izstāde "Satiktie"

Izstādē apskatāmi 12 pusaudžu portreti no kolekcijas "Satiktie", kas veidota rezidences laikā Diseldorfā. Māksliniece pusaudžus fotografējusi viņu istabās un interjeros, papildinot fotogrāfijas ar teksta daļu - katra pusaudža atbildi uz 2 jautājumiem: "Kas tevi dara laimīgu?" un "Tavs sapnis par nākotni".

Portreti, kas fotografēti pašu pusaudžu istabās, apvienojumā ar viņu pārdomām par laimi un nākotni, labi atspoguļo gan pašu jauniešu interese, gan liek aizdomāties par sabiedrību kopumā.

"Fotogrāfiju 'varoņi' ir pusaudži vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Pusaudžu vecums ir mīklainākais, spilgtākais un arī sarežģītākais posms cilvēka dzīvē. Laiks, kad cilvēks atrodas tādā kā uzgaidāmajā telpā, kad viņš nav vairs bērns, bet arī ne vēl pieaugušais. Uzgaidāmajā telpā tiek izsapņoti vispārdrošākie sapņi par nākotni.
Strādāt ar pusaudžiem, turklāt citā valstī, bija sava veida izaicinājums. Ļāvos pilsētas straumei, nezinot, kur un ko satikšu. Sastapu daudz interesantu jauniešu, kuri atvēra man durvis uz savām istabām un uzdrošinājās atklāt dažus no saviem sapņiem." Ieva Jerohina

Kolekcijas "Satiktie" ir tikai daļa no lielāka Ievas Jerohinas projekta - pusaudžu fotogrāfiju sērijas un viņu atbildes uz jautājumiem no dažādām valstīm. Šis projekts tika veikts arī Islandes rezidentūras laikā un šī kolekcijas daļa bija skatāma šā gada septembrī/novembrī Ziemeļu ministru padomes birojā Latvijā. Kolekcija ļauj skatītājiem salīdzināt dažādu valstu jauniešu domāšanu, kā arī vidi, kurā viņi dzīvo.

Dalies ar rakstu:

Atpakaļ uz visām aktualitātēm