Ginta Gabrāna izstāde "Acīmredzamais/neredzamais. Uztveres sala"

Izstādei "Acīmredzamais/Neredzamais. Uztveres Sala" Gints Gabrāns ir veidojis jaunu, vizuālo efektu piesātinātu darbu sēriju, kurā gaismas staru un virsmu veidotā iluzorā telpa izaicina skatītāja uztveri. Optiskās fizikas likumos un uztveres zinātnē balstītās ekspozīcijas veidols mainīsies katrā no izstāžu zālēm, pielāgojoties telpas specifikai un atklājot jaunus, psiholoģiskus, filozofiskus, zinātniskus un kultūrvēsturiskus realitātes un ilūzijas sadursmes aspektus.

Gadskārtējā Hansabank Grupas Mākslas balva tiek piešķirta par izcilu sniegumu laikmetīgajā mākslā. 2000 - 2002. gados balva piešķirta Igaunijas māksliniekiem. Sākot ar 2003. gadu Mākslas balva atzīmē Baltijas mākslinieku sniegumu - "veicinot sociāli aktīvu un jūtīgu mākslu". Hansabank Grupas apbalvojumu konkursa kārtībā piešķir starptautiska mākslas ekspertu komisija. Balva paredz finansiālu prēmiju un atbalstu mākslinieka personālizstādēm vadošajās Igaunijas, Latvijas un Lietuvas izstāžu zālēs.

Atzīmējot mākslinieka aktīvo darbību mākslā, jaunradi un starptautiskos panākumus mākslas ekspertu komisija 2004. gadā, par pārliecinošu starpdisciplinārā projekta - realitātes TV "Starix" izpildījumu, balvas saņemšanai izvirzījusi Latvijas mākslinieku Gintu Gabrānu. Balvas pasniegšanas ceremonija notika izstādes "Acīmredzamais/ Neredzamais. Uztveres Sala" atklāšanā, Rottermaņa sāls noliktavā Tallinā 2005. gada 11. martā.

Izstādē Gints Gabrāns paliek uzticīgs savam principam - veidot robežsituācijas -provocēt skatītāju, izraisīt reakciju un virtuozi sagraut pārliecību par ierasto lietu kārtību. Izstādes maģiskais reālisms ierosina plašu minējumu loku: dabas likums vai mākslas darbs, fizika vai mistika, uztveramā vai neredzamā realitāte, jautājums vai atrakcija...

Rīgas ekspozīcijai Gints Gabrāns ir veidojis jaunu darba "Virs un zem gaismas" versiju, kas piepildīs RIXC Mediju telpu. Īpaši, Rīgas izstādes ietvaros darbosies ceļojumu birojs "Acīmredzamais/Neredzamais", kas piedāvās informāciju un tūres uz "paralēlās realitātes zonu" Rīgas pilsētas ietvaros.

Izstādi organizē: Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Igaunijas Laikmetīgās mākslas centru un Lietuvas Laikmetīgās mākslas un informācijas centru.Izstādi atbalsta: Hansabank Grupa, VAS Latvenergo, RIXC.

* Viļņā izstāde "Acīmerdamais/neredzamais. Uztveres sala" būs skatāma Laikmetīgās mākslas centrā no 2005. gada 9. decembra līdz 2006. gada 15. janvārim.

** Hansabank Grupas Mākslas balvas laureāti: Marko Laimre (Igaunija 2000.g.), Ene-Liis Semper (Igaunija, 2001. g.) Marko Mäetamm (Igaunija, 2002. g.). Arturas Raila (Lietuva, 2003. g.) Gints Gabrāns (Latvija, 2004. g.).

Dalies ar rakstu:

Atpakaļ uz visām aktualitātēm