Filmu programma "Ceļš uz nekurieni"

"Roads to nowhere" ir īsfilmu programma no underground pirmsākumiem, videomākslas, līdz pat trash filmām, kas pievēršas tēmai māksla, kultūra un sabiedrības mijiedarbība. Šī programma ir ne tikai izcils paraugs, kas atspoguļo underground kino attīstības vēsturi, bet arī sola aizraujošu vakaru/ceļojumu publikai.

Pirms vairākiem gadiem Eiropas īsfilmu žanrā radās apzīmējums trash (atkritumi). Tā ir kino kultūra, kas sevi pretstata komerciālā kino diktētajām tirgus prasībām. Taču pēdējo gadu laikā paradoksālā kārtā ļoti daudzas no šī grupējumu filmām ir iekarojušas savu stabilu vietu kino tirgū.

"Roads to nowhere" prezentēt ieradīsies grupas SEH-TANK dibinātājs Kyros Kikos. SEH-TANK grupa ir dibināta 2002. gadā Hamburgā, kā alternatīva programma Hamburgas īsfilmu festivālam, taču jau divus gadus tā bāzējas Cīrihē. SEH-TANK ir izveidojis vērtīgu filmu arhīvu, kas sastāv no underground, eksperimentālā kino un trash filmām. Reizi mēnesī šī grupa rīko filmu skates Walcheturm kultūras centrā (Cīrihē).

Filmu skati Rīgā organizē nekomerciālais multimediju projekts "On the road", kura pamatideja ir popularizēt un radīt ceļa tēmai veltītus foto, video, kino un literāros darbus.

www.ontheroad.lv

Dalies ar rakstu:

Atpakaļ uz visām aktualitātēm