Festivāla Survival Kit 9 kuratoru komandai pievienojas Jonatans Habibs Engkvists!

Starptautiskais laikmetīgās mākslas festivāls Survival Kit ir pamanāmākais ikgadējais mākslas notikums Baltijas reģionā, kas septembrī norisināsies jau devīto reizi. Šogad festivāla kuratoru komandai - LLMC direktorei Solvita Kresei un Ingai Lācei - pievienosies Jonatans Habibs Engkvists.

Lai arī LLMC jau iepriekš ir sadarbojies ar ārvalstu kuratoriem, šogad ar līdzkuratoru darbs ritēs daudz ciešākā sadarbībā, ko raksturo S. Krese un I. Lāce: „Izvēle aicināt komandā J. H. Engkvistu tika izdarīta viņa plašās starptautiskās pieredzes dēļ. Patiesu prieku strādāt kopā rada Jonatana dinamiskā un iedvesmojoša personība, kā arī neierastais  domāšanas veids. Viņu raksturo dzīva interese par māksliniekiem un viņu darbu, ko papildina teorētiskās zināšanas mākslas, politikas un filosofijas jomās. Jaunā sadarbība Survival Kit 9 saturā ienes nebijušas perspektīvas un valodu, par ko būs iespējams pārliecināties jau šī gada septembrī.”

Jonatans Habibs Engkvists (Jonatan Habib Engqvist) ir neatkarīgs kurators un autors. Šobrīd viņš ir procesuālās biennāles Sinopale 6 līdzkurators Turcijā, organizē 4 mākslas institūciju sadarbības pasākumu ciklu New Småland Dienvidzviedrijā un vada mazformāta kuratoru rezidenci CRIS Stokholmā. Viņš bijis 2015 gada Momentum biennāles līdzkurators, vizuālās mākslas projektu vadītājs Iapsis (2009-2014), 2012. gada Reikjavīkas Mākslas festivāla kurators un strādājis par kuratoru Moderna Museet (2008-09). Viņš rakstījis un rediģējis vairākas grāmatas un žurnālus, ir galvenais tsnoK.se redaktors un regulāri pasniedz Stokholmas Karaliskajā Mākslas institūtā. Starp viņa pēdējām izstādēm ir Juliusa fon Bismarka, Benjamin Mausa un Riharda Vilhelmera skulptūra publiskajā telpā uz Jenšēpingas pašvaldības ēkas Zviedrijā kā arī personālizstādes ar Bouchra Khalili Färgfarbriken, Stokholmā, 2016 Raluca Popa, RCI, Stokholmā un A Kassen Islandes Nacionālajā galerijā, 2015. 

 

Dalies ar rakstu:

Atpakaļ uz visām aktualitātēm