Izstāžu cikls "Divdabis"

No maija līdz augustam Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā izstāžu ciklā “Divdabis” satiksies divas atšķirīgas Latvijas mākslas personības un laiktelpas.
LLMC izveidojis trīs spilgtus duetus, kuros piedalīsies ievērojami sava laika mākslinieki: Jānis Borgs un Kaspars Groševs, Atis Ieviņš un Inga Meldere, Oļegs Tillbergs un Jānis Filipovičs. Īpaši šīm izstādēm tiks rekonstruēti 70.-90.gados tapuši mākslas darbi un veidoti jaundarbi, apzinot apstākļus un kontekstu, kas dažādos laika periodos ietekmējuši radošos procesus.

Jānis Borgs / Kaspars Groševs (04.05-28.05)

Atis Ieviņš / Inga Meldere (02.06-02.07)

Oļegs Tillbergs / Jānis Filipovičs (07.07-06.08)

Izstāžu zāles telpā satiksies divu dažādu laiku jeb paaudžu mākslinieki un ļaus mums kļūt par radošās mijiedarbības lieciniekiem. Tagad, kad top Latvijas laikmetīgās mākslas muzejs, ir īpaši svarīgi pārskatīt mūsu neseno mākslas vēsturi un pamanīt, kurus māksliniekus un darbus ir jāaktualizē, lai mums būtu ne tikai jauna ēka, bet arī vērtīga kolekcija,” par izstādi stāsta Latvijas Laikmetīgās mākslas centra direktore Solvita Krese.

“Divdabi” atklās ar Jāņa Borga un Kaspara Groševa izstādi 4.maijā, tai sekos Ata Ieviņa un Ingas Melderes izstāde 2.jūnijā un Oļega Tillberga un Jāņa Filipoviča izstāde 7.jūlijā. Izstādes būs skatāmas LNMM 4.stāva izstāžu zālēs, tās papildinās īpaša LLMC veidota bērnu izglītības programma un diskusiju cikls, ko moderēs filozofs Kārlis Vērpe.

Izstādi organizē Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, kuratores Solvita Krese, Inga Lāce, Andra Silapētere, Diāna Popova, izglītības programmas kuratore Linda Veinberga.

Izstāžu cikla galvenie atbalstītāji ir Valsts Kultūrkapitāla fonds, ABLV Charitable Foundation un Rīgas Dome.

Dalies ar rakstu:

Atpakaļ uz visām aktualitātēm