Diskusija par utopijām

Diskusija par utopijām un alternatīviem sabiedrības modeļiem vēsturiskā un mūsdienu perspektīvā.

Diskusijā piedalīsies sociologs Jānis Daugavietis, filozofs Normunds Kozlovs, hipiju subkultūru pētniece Līva Zolneroviča, bāra Up in Smoke īpašnieks Uģis Reķis un kultūrteorētiķis Kaspars Vanags.

Diskusijas dalībnieki pievērsīsies alternatīvu sabiedrisko modeļu piemēriem teorijā un praksē, aplūkojot virkni ar to saistītus jautājumus: Vai iespējami alternatīvi sabiedrības modeļi, kas nav konfrontācijā ar vairākuma ideoloģiju? Kas ir kopīgs un kas – mainījies utopiju un alternatīvo modeļu iedzīvināšanas mēģinājumos, salīdzinot pagātnes piemērus ar mūsdienām? Kāpēc „lielo utopiju” vietā šodien drīzāk raksturīgi mikroutopiju modeļi – reāli un ierobežotu sabiedrības daļu iesaistoši alternatīvu sistēmas radīšanas mēģinājumi? Vai un cik lielā mērā arī šie modeļi spiesti pakļauties vadošajai (mūsdienās – kapitālisma) sistēmai? Kā šīs tēmas aktualitāte Latvijā atšķiras no globālās pieredzes?

Diskusija tiek organizēta LMC Ofisa galerijā skatāmās videodarbu izstādes„Paš-laiks“ ietvaros. Izstāde, kas būs atvērta līdz 22. aprīlim, piedāvā videodarbu izlasi, kurā iekļauti ap 20 Eiropas un citu reģionu mākslinieku darbi, kas reflektē laika fenomenu un tā attiecības ar telpu, ikdienu, atmiņu, uztveri, vēsturi, politiku, aktīvisma estētiku un mākslu.


Attēls no izstādē "Paš-laiks" skatāmā Deklana Klārka videodarba "Tik tālu un vēl tālāk" (This Far and Further Still). 2008.

Dalies ar rakstu:

Atpakaļ uz visām aktualitātēm