Art21 veidotās dokumentālās filmas "Noslēpumi" seanss

Izglītības programmas „LMC vakarskola” ietvaros šī gada 13. novembrī, ceturtdien pulksten 18.00 LMC Ofisa galerijā tiks demonstrēta filmu cikla „Māksla 21. gadsimtā” septītās sezonas otrā sērija „Noslēpumi”. Filmas seansu papildinās saruna ar māksliniekiem Ivaru Drulli un Maiju Kurševu.

Kā mākslinieki spēj vizualizēt neredzamo? Kādi apslēptie elementi caurvij viņu darbos? Vai mākslinieka uzdevums ir tos atklāt? Šajā sērijā trīs amerikāņu mākslinieki atklās dažus noslēpumus, kuriem ir būtiska loma viņu daiļradē:

Mākslinieks Eliots Handlijs iedvesmu saviem darbiem rod ļoti dažādos avotos, piemēram, grieķu traģēdijās, klasiskajā mitoloģijā, japāņu kokgriezumos vai sava paša ģimenes vēsturē. Viņa daudzslāņainie kolāžu gleznojumi ir tik piesātināti, ka tie vienlaikus gan atklāj, gan noslēpj darbu nozīmi. Savā Losandželosas studijā Handlijs kopā ar asistentu komandu veido gleznu un skulptūru sēriju, kura balstās uz mītu par Orfeju un Eirikīdi. Arlīnu Šečetu aizrauj savādā industriālo objektu izcelsme un savus minējumus par to viņa iekļauj keramikas skulptūrās. Mākslinieces veidotajos traukos to patieso izcelsmi aizšifrē krāšni apstrādātās virsmas un viengabalainības ilūzija. Mākslinieks Trevors Paglens neredzamo padara redzamu, dokumentējot ASV 21. gadsimta valstiskās uzraudzības mehānismus. Domājot par uztveres stratēģijām, Paglens savos darbos pēta „redzošo” mašīnu attīstību un vēsturiskās attiecības starp fotogrāfiju un militārajām tehnoloģijām.

Seansu papildinās saruna ar māksliniekiem Ivaru Drulli un Maiju Kurševu, kuru darbos realitātes vērojumi mijas ar noslēpumainu pasaules attiecību šķetināšanu. Abi mākslinieki savos darbos iedvesmojušies gan no fiktīviem, gan vēsturiskiem faktiem, to noslēpumu atklāšanā izmantojot gan poētiskas, gan politiskas intonācijas.

ART21 Access '14 ir starptautiska bezmaksas filmu demonstrēšanas iniciatīva, kuras mērķis ir paplašināt zināšanas par laikmetīgo mākslu, veicināt dialogu un iedvesmot radošas idejas. Septītajā sezonā tiek apskatīti divpadsmit mākslinieki, kuri atklāj veidus, kā māksla var iedvesmot un pārveidot gan atsevišķu cilvēku, gan kopienu dzīves.

"ART21 Access '14 dod iespēju organizācijām visā pasaulē iepazīstināt ar laikmetīgo mākslu," saka ART21 galvenā producente Sūzana Solinsa. "Šie izglītojošie notikumi ir iecerēti, lai rosinātu jaunas diskusijas un iepazīstinātu visdažādākos skatītājus ar ciklā ietverto mākslinieku darbību." Jaunākā informācija par ART21 Access '14 pasākumiem un norises vietām visā pasaulē atrodama art21.org/access.

ART21 ir bezpeļņas vadoša starptautiska mākslas izglītības organizācija, kura veido filmas par mūsdienu vadošiem māksliniekiem un izglītības programmas, kuras veicina radošumu visā pasaulē. Guvusi ievērību ar savu Pībadija balvu saņēmušo PBS filmu ciklu, "ART21 – Māksla 21. gadsimtā", ART21 izmanto digitālo mediju iespējas, lai ar laikmetīgo mākslu, māksliniekiem un viņu radošajiem procesiem uzrunātu miljoniem dažādu vecumu cilvēku. Līdz ar ciklu "Māksla 21. gadsimtā" ART21 veido tiešsaistes filmu ciklus ART21 New York Close Up, ART21 Exclusive, un ART21 Artist to Artist, kā arī daudzveidīgus izglītojošos materiālus un programmas.

Vairāk informācijas: art21.org

„LMC vakarskolas” cikla pamatā ir aktuālu laikmetīgās mākslas norišu iepazīšana, lai stiprinātu kritiskās domāšanas un diskusijas attīstību Latvijas mākslas vidē Otrajā sezonā „LMC vakarskolas” cikls ietvers desmit lasīšanas darbnīcas, mākslas seminārus, Art21 dokumentālo filmu seansus, kā arī vietējo un starptautisku profesionāļu vieslekcijas, kas norisināsies līdz 2015. gada pavasarim. 

Dalies ar rakstu:

Atpakaļ uz visām aktualitātēm