Aktualitātes

Atlasīt:

Diskusija: Lediņš Kultūras kanonā?

Hardija Lediņa gads

Svētdien, 13. decembrī plkst. 13:00 LLMC aicina uz vācu kuratores Barbaras Štrakas priekšlasījumu un Hardija Lediņa gada noslēguma diskusiju. Gada garumā ar plašu pasākumu programmu tika atklātas multimediju mākslinieka dažādās radošās darbības šķautnes un plašais ietekmju loks, tādēļ gada izskaņā ar vieglu ironiju tiks apspriests jautājums par Hardiju Lediņu Kultūras kanonā – Vai šajā institucionalizētajā valsts kultūras atmiņā ir vieta arī alternatīvās un starpdisciplinārās mākslas parādībām?

H. Lediņa izstādes ietvaros notiks Sabīnes Moores performanču cikls „Trīs pamatkrāsas”

Hardija Lediņa gads

Trīs ceturtdienas, 3., 10., 17. decembrī, plkst. 19.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks Sabīnes Moores audiovizuālo performanču cikls „Trīs pamatkrāsas”. To laikā S. Moore reflektēs par trim fundamentālām jomām – bērnību, folkloru un zemi, kas sasaucas ar izvēlētajām performanču norises vietām bibliotēkā. Cikls risinās izstādes „Lediņš. Starp to un kaut ko citu” ietvaros.

Darbnīca "Atbildīga mākslinieka manifests"

Hardija Lediņa gads

21. novembrī no 10:00 - 17:00 LLMC aicina māksliniekus, aktīvistus un mākslas aktīvisma interesentus uz darbnīcu "Atbildīga mākslinieka manifests" Kaņepes Kultūras centrā, lai dalītos pieredzē, apmainītos ar viedokļiem par mākslinieka sociālo atbildību un veidotu jaunas sinerģijas.

Tiks atklāta līdz šim vērienīgākā Hardijam Lediņam veltītā izstāde

Hardija Lediņa gads

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs piedāvā līdz šim vērienīgāko māksliniekam veltīto izstādi “Lediņš. Starp to un kaut ko citu”. Izstāde no 13. novembra līdz 30. decembrim norisināsies Latvijas Nacionālās bibliotēkas 1. stāva izstāžu zālēs un piedāvās iepazīties ar Hardija Lediņa radošo darbību un tai radniecīgu izpausmju lauku mūsdienu mākslā.

Hardija Lediņa gads tiks noslēgts ar koncertu "Kuncendorfs un Osendovskis"

Hardija Lediņa gads

4. decembrī plkst. 19:00 ar kamerorķestra Sinfonietta Rīga (diriģents Normunds Šnē) koncertu „Kuncendorfs un Osendovskis” LNB Ziedoņa zālē tiks noslēgts Hardija Lediņa gads. Koncertā tiks atskaņota komponista Platona Buravicka radītā apvienības NSRD (Nebijušu sajūtu restaurēšanas darbnīca) leģendārā albuma „Kuncendorfs un Osendovskis” aranžija, ko kopā ar kamerorķestri izpildīs solisti – muzikologs Orests Silabriedis un kādreizējā NSRD dalībniece Inguna Rubene.

Novembrī tiks atklāta Hardija Lediņa retrospekcija „Lediņš. Starp to un kaut ko citu”

Hardija Lediņa gads

No 13. novembra Latvijas Nacionālās bibliotēkas izstāžu zālē būs aplūkojama Hardija Lediņa radošās darbības un tās ietekmju retrospekcija „Lediņš. Starp to un kaut ko citu”. Atbalsojot Lediņa un viņa domubiedru organizēto Aptuveno mākslas izstāžu garu, izstādē “Lediņš. Starp to un kaut ko citu” īpaša uzmanība būs veltīta procesuālās mākslas formām un tās laikā notiks vairākas mākslinieku performances. Izstādi organizē Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, kuratore – Līga Lindenbauma.

Jurim Boiko veltīts dzejas lasījums „Juri, atšķirībā no mums, dzīvnieki ir svēti..."

Hardija Lediņa gads

Otrdien, 25. augustā plkst. 18.30 peldošajā galerijā „Noass” notiks Jurim Boiko veltīts dzejas lasījums. Pasākumā Jura Boiko dzeju un savus veltījumus viņam lasīs dzejniece Liāna Langa, savukārt NSRD skaņdarbus, kuros piedalījies Juris Boiko, atskaņos Lauris Vorslavs. Pasākums papildina izstādi „Mans video ir neredzams. Juris Boiko”, kas līdz 6. septembrim skatāma galerijā „Noass”. Lasījumu organizē Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs Hardija Lediņa gada un lasījumu cikla „Četri gadalaiki” ietvaros.

Sarunu darbnīca Nr. 6. Hardijs Lediņš, Juris Boiko un videomāksla

Hardija Lediņa gads

2015. gada 20. augustā, ceturtdienā, plkst. 18.30 galerijā „Noass” (AB Dambis 2) notiks sestā tikšanās cikla “Sarunu darbnīcas” ietvaros, ko organizē Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs. Tajā pievērsīsimies Hardija Lediņa 1980. gadu beigās, 1990. gadu sākumā tapušajiem video darbiem, īpaši izceļot viņa tuvākā līdzgaitnieka un domubiedra Jura Boiko personību. Sarunā piedalīsies abu videodarbu un performanču dokumentāciju operatori Zigurds Vidiņš un Dainis Kļava, Hardija 1990. gadu sākuma domubiedrs Valdis Poikāns, kā arī viens no videomākslas festivāla „Ūdensgabali” izveidotājiem Dzintars Zilgalvis.