"Tulkojot atsauces II" būs apskatāma arī Rēzeknē, Madonā un Kandavā

Lai iepazīstinātu Latvijas reģionu iedzīvotājus ar laikmetīgās mākslas dažādajām formām un izpausmes veidiem, no š.g. 2. augusta līdz gada nogalei Laikmetīgās mākslas centrs (LMC) organizēs video mākslas darbu seansus un izstādīs starptautiskās izstādes „Tulkojot atsauces” mākslinieku darbus astoņās Latvijas pilsētās. Savdabīgās „reģionu tūres” pirmais pieturas punkts ir Rēzekne, kam sekos Vecpiebalga, Talsi, Tukums, Jaunpiebalga, Madona, Tukums un Kandava.

Izstādē „Tulkojot atsauces” būs skatāmi mākslas darbi, kas pievēršas padomju laika nospiedumiem, kas joprojām klātesoši šodienas kultūrā, sabiedrībā un atmiņā. Līdzīgi kā piezīmes grāmatā, izstādē redzamās „atsauces” – dažādas norises, notikumi, lietas, simboli, arī pagājušo laiku idealizēšana – komentē mūsu neseno pagātni un kā tās joprojām ietekmē šodienu.

Izstādē piedalās virkne starptautisku ievērību guvuši mākslinieki, kas savos darbos pievēršas nesenās pagātnes un šodienas attiecībām vai to salīdzinājumam: Žilvins Landsberģis (LT), Marijans Crtaličs (HR), Arnis Balčus (LV), Kristina Normana (EE), Aija Bley (LV), Indre Klimaite (LT), Marge Monko (EE), Igors un Ivans Buharovi (HU) un Henriks Dunkers (FI).

„Tulkojot atsauces” vispirms būs apskatāma Rēzeknē, salonā „Lāde”, Krasta ielā 31, no 2. līdz 18. augustam. No 24. septembra līdz 8. oktobrim izstāde būs atvērta Madonas Novadpētniecības un mākslas muzejā, savukārt no 22. oktobra līdz 12. novembrim tā būs apskatāma Kandavas mākslas galerijā „Vējspārns”, Talsu ielā 11. Izstādes atklāšanas dienās iedzīvotāji un pilsētas viesi būs aicināti piedalīties kuratores vadītā ekskursijā, lai tuvāk iepazītos ar „Tulkojot atsauces” mākslinieku darbiem.

Savukārt video programmā „Lāčplēsis, sieviete un vilki” ietverti labākie video mākslas un animācijas darbi no Laikmetīgās mākslas centra arhīva video kolekcijas, kas tapuši laika posmā no 1990. līdz 2013. gadam. Programma pārsteidz gan ar asprātīgu, bieži vien komisku saturu, gan lieliskiem tehniskajiem risinājumiem, radot savdabīgu mūsdienu Latvijas sabiedrības portretu. Video programmā ietverti tādu mākslinieku darbi kā Reiņa Pētersona „Orangutan Spectre's United Mens Choir”, Kriša Salmaņa „Un ar reizi nāks tas brīdis”, Ievas Epneres „Šapito”, Kristīnes Kursišas „Sieviete un vilki”, Katrīnas Neiburgas „Burvju lietas” un Ērika Boža „Filma bez vārdiem un beigām”.

„Lāčplēsis, sieviete un vilki” viesosies Rēzeknē 2. augustā, Vecpiebalgā, Kārļa Skalbes memoriālajā muzejē „Saulrieti” 16. augustā, Talsu novada muzejā 27. augustā, Tukumā 29. augustā, Jaunpiebalgas kultūras namā 30. augustā, Madonas Novadpētniecības un mākslas muzejā 8. oktobrī, kā arī Kandavas mākslas galerijā „Vējspārns” 12. novembrī. Video seanss ilgs aptuveni 90 minūtes, un to pavadīs īss lektora komentārs par izrādītajiem darbiem. Ieeja – bezmaksas.

Laikmetīgās mākslas centra izstāde „Tulkojot atsauces” ir radīta ar sadarbībā ar kultūras centru „Drugo More” Rijekā, Horvātijā, kultūras platformu „IZOLYATSIA” Doņeckā, Ukrainā un „KSA:K” – Laikmetīgās mākslas centru Kišiņevā, Moldovā. Projektu atbalsta Eiropas Kultūras Fonds, Rīgas Dome, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Igaunijas Republikas vēstniecība, Lietuvas Vēstniecība, Polijas Vēstniecība, „Open Ukraine Fonds”, SIA „LuxExpress Latvija”, „KOLONNA”, „Rīgas Laiks”, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs „Zeimuļš”, „Artistence”, Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs, Madonas Novadpētniecības un mākslas muzejs, Kandavas novada dome un Kandavas mākslas galerija. Video programmu „Lāčplēsis, sieviete un vilki” atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, DCA, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs „Zeimuļš”, „Artistence”, Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs, Madonas Novadpētniecības un mākslas muzejs, Kandavas novada dome un Kandavas mākslas galerija, Tukuma muzejs, Talsu novada muzejs, Jaunpiebalgas novada dome, Vecpiebalgas novada pašvaldība, „Orisāre” un „Saulrieti”.

Dalies ar rakstu:

Atpakaļ uz visām aktualitātēm