Aktualitātes

Atlasīt:

Sabīnes Moores izstāde „Starp balto un melno”

Izstāde

No 7. augusta līdz 4. septembrim LLMC Ofisa galerijā būs skatāma multidisciplinārās mākslinieces Sabīnes Moores personālizstāde „Starp balto un melno”. To veido ambienta skaņas un objektu instalācija, kurā krāsa telpiski mijiedarbojas ar skaņām – deviņām solfedžo skaņām pieskaņoti deviņi krāsu toņi, kas piešķir skaņai plašumu un telpai blīvumu. Iedvesmojoties no pētījumiem par krāsu un skaņu ietekmi uz cilvēka psiholoģiju, Sabīne Moore radījusi telpā un laikā mainīgu instalāciju, kas iedarbojas uz apmeklētāja maņām un emocionālo noskaņojumu. Izstāde tiks atklāta 6. augustā, plkst. 18.30.

Sarunu darbnīca Nr. 5. – Hardijs Lediņš un arhitektūra

Hardija Lediņa gads

Ceturtdien, 16. jūlijā plkst. 19:00 Zunda dārzā (Ūdens iela 6, starp kanālu un RISEBA ēku) notiks piektā tikšanās diskusiju cikla „Sarunu darbnīcas” ietvaros. Saruna notiks par Hardija Lediņa arhitektūras idejām, uzsverot viņa spēju dzīvojamajai videi veltītos tekstos un pētījumos integrēt arī citus medijus, piemēram, mūziku un performanci. Sarunā piedalīsies arhitekts un filosofs Jānis Taurens, kā arī mākslas zinātniece un viena no izstādes „Laika gars un vietas atmosfēra” kuratorēm Maija Rudovska, diskusiju moderēs Līga Lindenbauma.

Septembrī notiks ikgadējais laikmetīgās mākslas festivāls „Survival K(n)it 7”

Izstāde

No 4. līdz 20. septembrim jau septīto reizi Rīgā norisināsies vērienīgākais laikmetīgās mākslas notikums Latvijā – laikmetīgās mākslas festivāls „Survival K(n)it 7”, kurā piedalīsies ap 40 mākslinieki un mākslinieku grupas no Latvijas un ārvalstīm. Par centrālo festivāla norises vietu šogad izvēlēta kādreizējā Latvijas Nacionālās bibliotēkas galvenā ēka Krišjāņa Barona ielā 14, piedāvājot „Survival K(n)it 7” apmeklētājiem izstāžu un starpdisciplināru pasākumu kopumu. Festivālu organizē un producē Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs.

Hardijs Lediņš un Talsi

Hardija Lediņa gads

Piektdien, 3. jūlijā plkst. 18.30 Hardija Lediņa gada ietvaros Talsu pilsētas svētki tiks iesākti ar Hardija Lediņa piemiņas vakaru Talsu Radošajā sētā, pieminot Hardija saikni ar Talsiem un Talsu māksliniekiem. No 3. līdz 5. jūlijam Radošajā sētā būs skatāma izstāde „Hardijs Lediņš un Talsi”.

Kalles Lāra lekcija „Kā troksnis ienāca mākslā”

Seminārs

Trešdien, 1. jūlijā, plkst. 18.30 Latvijas Laikmetīgās mākslas centra Ofisa galerijā notiks skaņu mākslinieka Kalles Lāra lekcija „Kā troksnis ienāca mākslā”, kurā lektors stāstīs par avangarda eksperimentiem ar trokšņiem un urbānajām skaņām 20. gadsimta sākumā. Lekcija notiks iestādes „Skaņas noslēpumi. Binaurālā klusā daba” ietvaros, kas aplūkojama Ofisa galerijā no 30. jūnija līdz 30. jūlijam.

Kalles Lāra izstāde „Skaņas noslēpumi. Binaurālā klusā daba” Ofisa galerijā

Izstāde

Otrdien, 30. jūnijā pulksten 18.30 Latvijas Laikmetīgās mākslas centra Ofisa galerijā tiks atklāta skaņu mākslinieka Kalles Lāra izstāde „Skaņas noslēpumi. Binaurālā klusā daba”, kas būs skatāma līdz 30. jūlijam. Izstādes pamatā ir mākslinieka saikne ar Rīgu, Latviju un Hardija Lediņa daiļradi, kas izvērsta atsevišķās skaņas un video instalācijās.

LLMC aicina pieteikt idejas izstādēm un radošajiem projektiem Ofisa galerijā 2016. gadam

Izstāde

Līdz 20. jūlijam gaidīsim izstāžu un radošo projetku pieteikumus no māksliniekiem un kuratoriem 2016. gada Ofisa galerijas izstāžu programmai. Ofisa galerijas mērķis ir stimulēt inovatīvas mākslas valodas meklējumus, tādēļ gaidīsim pieteikumus no autoriem, kuri savos darbos pēta vai mijiedarbību starp indivīdu un apkārtējo realitāti, izmantojot konceptuālus izteiksmes līdzekļus un izjautājot laikmetīgās mākslas robežas.