Aktualitātes

Atlasīt:

Diskusija “Kā laikmetīgo mākslu atspoguļo Latvijas mediji?”

Seminārs

21. oktobrī plkst. 18:30 LLMC notiks diskusija par laikmetīgo mākslu rakstošajiem medijiem “Kā laikmetīgo mākslu atspoguļo Latvijas mediji?”. Diskusijas laikā galvenā uzmanība tiks veltīta mākslas izdevumu redaktoru lomai saturu veidošanā. Tajā piedalīsies vizuālās mākslas žurnāla „Studija” galvenā redaktore Līga Marcinkeviča, mākslas un kultūras portāla „Arterritory” galvenā redaktore Daiga Rudzāte un portāla „Delfi” kultūras žurnālists Andris Kārkluvalks. Diskusijas mērķis ir identificēt vizuālajai mākslai veltīto tekstu auditoriju un iezīmēt stratēģijas, kuras Latvijas kultūras mediji izmanto laikmetīgās mākslas atspoguļošanā

Gites Vilesenas izstāde "Tā kā skudriņas tek" Ofisa galerijā

Izstāde

Otrdien, 14. oktobrī, plkst. 18.00 Latvijas Laikmetīgās Mākslas centra Ofisa galerijā tiks atklāta dāņu mākslinieces Gites Vilesenas personālizstāde „Tā kā skudriņas tek”. Izstādē tiks eksponēts viens no trim darbiem, kuros Gite Vilesena portretē Latvijas sievietes, kas nodarbojas ar netradicionālām ārstniecības metodēm. Tajā atklājas mākslinieces interese par tradicionālo ticību sistēmām atšķirīgās kultūrās, par to, kā cilvēki savu ticību pielieto ikdienā un kā tas palīdz izdzīvot.

Izstāde "Piecas versijas. Piezīmes par kādu laikmetu" un izglītības programma "Lielā lupa"

Izstāde

Šī gada nogalē Latvijas reģionos būs skatāma Latvijas Laikmetīgās mākslas centra veidotā izstāde “Piecas versijas. Piezīmes par kādu laikmetu”, kura vairāku kuratoru un mākslinieku eksperimentālā sadarbības formātā piedāvās iepazīt atšķirīgus skatījumus uz Latvijas laikmetīgo mākslu. Izstādi papildina saistoša izglītības programma “Lielā lupa”, kā arī lekciju sērija un video programma “Jaunākā kustīgā attēla māksla Baltijā”.

Diskusiju cikls „Pārvarot plaisu. Meklējot ceļus pie laikmetīgās mākslas”

Seminārs

Šī gada 30. septembrī Latvijas Laikmetīgās Mākslas centrā aizsāksies diskusiju cikls “Pārvarot plaisu. Meklējot ceļus pie laikmetīgās mākslas”, ko reizi mēnesī vadīs kuratore Līga Lindenbauma. Diskusiju cikla ietvaros tiks aplūkoti dažādi laikmetīgās mākslas un sabiedrības saskares punkti, tiecoties definēt problēmu loku un iezīmēt stratēģijas, kuras atvieglotu savstarpējo komunikāciju.

LMC vakarskolas otrā sezona, pirmā darbnīca

Seminārs

Otrdien, 23. septembrī atsāksies mākslas tekstu lasīšanas darbnīcu, vieslekciju un semināru cikla „LMC vakarskola” otrā sezona. Sezonas pirmā lasīšanas darbnīca noritēs 23. septembrī plkst. 17.30 laikmetīgās mākslas festivāla Survival Kit ekspozīcijā bijušajā tekstilfabrikā Boļševička Ganību dambī 30 un tā būs veltīta urbāno utopiju un heterotopiju tēmai mūsdienu mākslā.

Simpozijs "Urbānā utopija: māksla un kultūra kā pilsētas apzināšanas un izpētes rīks"

Seminārs

Festivāla Survival Kit 6 ietvaros Vāgnera zālē un bijušajā tekstilfabrikā „Boļševička” 12. un 13. septembrī notiks starptautisks simpozijs „Urbānā utopija: Māksla un kultūra kā pilsētas izpētes un apzināšanas rīks”, kura laikā dažādu jomu speciālisti diskutēs par moderno utopiju izpausmes veidiem, apsverot to sniegtās iespējas sabiedrības un urbānās dzīves attīstībai.

Utopiskā pilsēta festivālā „SURVIVAL KIT 6”

Izstāde

Festivālam „Survival Kit 6”, kas norisinās Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros, šogad izvēlēta tēma „Utopiskā pilsēta”. Fotogrāfijās, video darbos un instalācijās, vides objektos un dažādos citos medijos radītos darbos mākslinieki pievērsušies gan pilsētu attīstības problemātikai, gan izmantojuši pilsētu kā metaforu, lai risinātu vispārcilvēciskus, eksistenciāla rakstura jautājumus.