Aktualitātes

Atlasīt:

H. Lediņa izstādes ietvaros notiks Sabīnes Moores performanču cikls „Trīs pamatkrāsas”

Hardija Lediņa gads

Trīs ceturtdienas, 3., 10., 17. decembrī, plkst. 19.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks Sabīnes Moores audiovizuālo performanču cikls „Trīs pamatkrāsas”. To laikā S. Moore reflektēs par trim fundamentālām jomām – bērnību, folkloru un zemi, kas sasaucas ar izvēlētajām performanču norises vietām bibliotēkā. Cikls risinās izstādes „Lediņš. Starp to un kaut ko citu” ietvaros.

Vakarskolas lasīšanas darbnīca un Heidijas Balē prezentācija

Seminārs

24. novembrī plkst 18:00 LLMC Vakarskolas ietvaros aicinām uz kuratores un pētnieces Heidijas Balē prezentāciju par ķermenisko un okeānisko identitāšu robežzonām. Prezentācijai sekos lasīšanas darbnīca. Pasākums notiks angļu valodā.
Norises vieta: LMA jaunais korpuss

Gundega Evelone "Mīkstā tumsa"

Izstāde

20. novembrī 18:30 LLMC Ofisa glerijā tiks atklāta Gundegas Evelones eksperimentālā izstāde – instalācija - telpa „Mīkstā tumsa”, kas pievēršas indivīda iekšējai telpas izjūtai un iespējai to iluzori, bet reizē reāli paplašināt, samazināt, ar to manipulēt.
Izstāde apskatāma līdz 18. decembrim.

Darbnīca "Atbildīga mākslinieka manifests"

Hardija Lediņa gads

21. novembrī no 10:00 - 17:00 LLMC aicina māksliniekus, aktīvistus un mākslas aktīvisma interesentus uz darbnīcu "Atbildīga mākslinieka manifests" Kaņepes Kultūras centrā, lai dalītos pieredzē, apmainītos ar viedokļiem par mākslinieka sociālo atbildību un veidotu jaunas sinerģijas.

Diskusija „Attēla valdzinājums mūsdienu kultūrā. Pēc Barta”

Seminārs

17. novembrī pulksten 18.00 „Punctummagazine.lv” un Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs aicina uz diskusiju „Attēla valdzinājums mūsdienu kultūrā. Pēc Barta”. Diskusija risinās Rolāna Barta simtgades pasākumu ietvaros, ko rīko laikmetīgās literatūras un filosofijas interneta žurnāls „Punctummagazine.lv”

Izstāde "Pazudis arhīvā" turpina ceļu uz Alūksni

Izstāde

Izstāde "Pazudis arhīvā" turpina savu ceļu pa reģioniem un 24. novembrī plkst. 15:00 tiks atklāta Alūksnes muzejā. To papildinās izglītības programma bērniem „Lielā lupa”.
Izstādes darbus veidojuši mākslinieku un kuratoru tandēmi, kopīgi pētot LLMC Latvijas laikmetīgās mākslas arhīva materiālu un veidojot jaundarbus, kas atraktīvā un saistošā veidā skatītājam ļauj iepazīt Latvijas laikmetīgās mākslas vēsturē svarīgus notikumus un vēsturiskos aspektus, atklājot milzīgo informācijas potenciālu, ko sevī glabā krājums.

Tiks atklāta līdz šim vērienīgākā Hardijam Lediņam veltītā izstāde

Hardija Lediņa gads

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs piedāvā līdz šim vērienīgāko māksliniekam veltīto izstādi “Lediņš. Starp to un kaut ko citu”. Izstāde no 13. novembra līdz 30. decembrim norisināsies Latvijas Nacionālās bibliotēkas 1. stāva izstāžu zālēs un piedāvās iepazīties ar Hardija Lediņa radošo darbību un tai radniecīgu izpausmju lauku mūsdienu mākslā.

Hardija Lediņa gads tiks noslēgts ar koncertu "Kuncendorfs un Osendovskis"

Hardija Lediņa gads

4. decembrī plkst. 19:00 ar kamerorķestra Sinfonietta Rīga (diriģents Normunds Šnē) koncertu „Kuncendorfs un Osendovskis” LNB Ziedoņa zālē tiks noslēgts Hardija Lediņa gads. Koncertā tiks atskaņota komponista Platona Buravicka radītā apvienības NSRD (Nebijušu sajūtu restaurēšanas darbnīca) leģendārā albuma „Kuncendorfs un Osendovskis” aranžija, ko kopā ar kamerorķestri izpildīs solisti – muzikologs Orests Silabriedis un kādreizējā NSRD dalībniece Inguna Rubene.