Aktualitātes

Atlasīt:

Feministiskās mākslas šovs un FEMBLOKS atklāšana

Aicinām uz performanci „Feministiskās mākslas šovs” un tematiskā 12 feminismu piezīmju bloka „Fembloks” atvēršanu, kas notiks 22. aprīlī, plkst. 16.00 TV 24 studijā, Blaumaņa ielā 32.

Aicinām uz Pārnēsājamo ainavu atklāšanu un pirmo sarunu

Projekti

Aicinām otrdien, 18. aprīlī plkst. 18.00, Gētes institūtā Rīgā uz starptautiska laikmetīgās mākslas projekta PĀRNĒSĀJAMĀS AINAVAS atklāšanu un pirmo sarunu: Brīvības sala Berlīne. Mākslas un ģeopolitikas attiecības no Aukstā kara līdz mūsdienām.

Atklās vērienīgu Latvijas trimdas laikmetīgās mākslas izstāžu ciklu

Projekti

Sagaidot Latvijas valsts simtgadi, Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs starptautiskā laikmetīgās mākslas projektā "Pārnēsājamās ainavas" ar izstādēm Rīgā, Parīzē, Ņujorkā, Zviedrijā un Berlīnē apzinās Latvijas trimdas un emigrācijas mākslas izpausmes, sākot no 20. gadsimta sākuma līdz mūsdienām.

Notiks čīliešu kuratora Rodolfo Andaura lekcija

Seminārs

Rodolfo Andaurs stāstīs par savu kuratora praksi, pētniecības un mākslas projektiem. Viens no būtiskākajiem viņa darbiem ir ilgtermiņa izstāžu un mākslinieku rezidenču projekts Tarapakas tuksnesī, kam sekoja grāmata “Tarapakas ainava” (2014).

Izstāžu cikls "Divdabis"

Izstāde

No maija līdz augustam Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā izstāžu ciklā “Divdabis” satiksies divas atšķirīgas Latvijas mākslas personības un laiktelpas.
LLMC izveidojis trīs spilgtus duetus, kuros piedalīsies ievērojami sava laika mākslinieki: Jānis Borgs un Kaspars Groševs, Atis Ieviņš un Inga Meldere, Oļegs Tillbergs un Jānis Filipovičs. Īpaši šīm izstādēm tiks rekonstruēti 70.-90.gados tapuši mākslas darbi un veidoti jaundarbi, apzinot apstākļus un kontekstu, kas dažādos laika periodos ietekmējuši radošos procesus.

Formas politika: žurnāla Rab-Rab prezentācija Rīgā

Seminārs

Uzsākot LLMC Vakarskolas jauno sezonu, 10. februārī Latvijas Laikmetīgās mākslas centrā plkst. 18:00 tiks prezentēts Somijā izdotais mākslas un politikas jautājumu izpētei veltītais žurnāls Rab-Rab.
Pasākums notiks angļu valodā. Ieeja brīva.