Aktualitātes

Atlasīt:

Mākslinieku grupas „Klīga” izstāde „BORZIŅŠ” LLMC Ofisa galerijā

Izstāde

No šī gada 17. aprīļa līdz 14. maijam Ofisa galerijā notiks mākslinieku grupas „Klīga” (Līva Rutmane, Klāvs Upaciers, Inga Ģibiete) izstāde „BORZIŅŠ”. Tā būs otrā „Klīgas” izstāde, kas tiks veidota no pirmajā mākslinieku kopizstādē „cīeņa” (2014) radītajiem darbiem, izmantojot tos kā galveno materiālu. Uzsverot izstāžu atklāšanu otrškirīgo nozīmi, „BORZIŅŠ” aizklāšana notiks izstādes norises pēdējā dienā, 14. maijā pulksten 18.30.

Pirms došanās ceļā Rīgā atrāda Venēcijas biennāles Latvijas paviljonu

56. Venēcijas mākslas biennāle

2. aprīlī Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs kopā ar māksliniekiem Katrīnu Neiburgu un Andri Eglīti un kuratoru Kasparu Vanagu klātienē medijiem atklāja 56. Venēcijas mākslas biennāles Latvijas paviljonu ARMPIT, kas veltīts pašdarbniekiem ar zelta rokām, kuri savās garāžās nododas jaunradei un eksperimentiem, nepretendējot uz augstās mākslas statusu.

Hardija Lediņa kafejnīcā notiks romāna „ZUN” lasījums

Hardija Lediņa gads

Ceturtdien, 9. aprīlī, pulksten 18.00 Hardija Lediņa kafejnīcā (mūzikas veikals „Upe”, Vaļņu iela 26) notiks otrs lasījums ciklā „Četri gadalaiki”. Atsevišķas Jura Boiko un Hardija Lediņa absurdā romāna „ZUN” nodaļas (burtnīcas) lasīs vēsturnieks Mārtiņš Mintaurs un literāti Kārlis Vērdiņš, Aivars Eipurs un Liāna Langa.

Seminārs-diskusija „Radām kopā”

Projekti

10. aprīlī plkst. 11:00 Eiropas mājā Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs rīko semināru - diskusiju “Radām kopā” par savstarpējām attiecībām ar cilvēkiem, kas Latvijā ieradušies uz dzīvi no citām valstīm ārpus Eiropas Savienības.

Kirila Kobrina lekcija "Contemporary Art apoloģija. Kāpēc bez laikmetīgās mākslas nav laikmetīgās Eiropas"

Seminārs

Šī gada aprīlī Rīgā ar trīs lekcijām par mūsdienu kultūru viesosies Rīgas Laika pastāvīgais autors Kirils Kobrins. Latvijas Laikmetīgās mākslas centra izglītības programmas „LLMC Vakarskola” ietvaros 8. aprīlī, pulksten 19.00 Domnīcā „The Mill” autors uzstāsies ar vieslekciju "Contemporary Art apoloģija. Kāpēc bez laikmetīgās mākslas nav laikmetīgās Eiropas". Lekcija tiek rīkota sadarbībā ar žurnālu „Rīgas Laiks”, tā notiks angļu valodā, ieeja bez maksas.

Izsludināta pieteikšanās otrajai LLMC Vasaras skolai „Šī ir rītdiena!”

Seminārs

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs aicina pieteikties dalībai otrajā LLMC Vasaras skolā „Šī ir rītdiena!”. Vasaras skola norisināsies mākslinieku rezidencē Ruckas muižā, Cēsīs no 6. līdz 11. jūnijam, un tajā aicināti pieteikties jaunie un topošie mākslinieki, mākslas kritiķi, kuratori un kultūras projektu vadītāji no Baltijas valstīm.

"LLMC vakarskolas" lasīšanas darbnīca par mākslu publiskajā telpā

Seminārs

Otrdien, 31. martā plkst. 18.00 Latvijas Laikmetīgās mākslas centrā notiks „LLMC Vakarskolas” otrās sezonas pirmspēdējā – devītā lasīšanas darbnīca, kas pievērsīsies publiskās telpas un mākslas attiecību problemātikai. Darbnīcu moderēs Ieva Astahovska un Valts Miķelsons.