Aktualitātes

Atlasīt:

Hardijs Lediņš un Talsi

Hardija Lediņa gads

Piektdien, 3. jūlijā plkst. 18.30 Hardija Lediņa gada ietvaros Talsu pilsētas svētki tiks iesākti ar Hardija Lediņa piemiņas vakaru Talsu Radošajā sētā, pieminot Hardija saikni ar Talsiem un Talsu māksliniekiem. No 3. līdz 5. jūlijam Radošajā sētā būs skatāma izstāde „Hardijs Lediņš un Talsi”.

Kalles Lāra lekcija „Kā troksnis ienāca mākslā”

Seminārs

Trešdien, 1. jūlijā, plkst. 18.30 Latvijas Laikmetīgās mākslas centra Ofisa galerijā notiks skaņu mākslinieka Kalles Lāra lekcija „Kā troksnis ienāca mākslā”, kurā lektors stāstīs par avangarda eksperimentiem ar trokšņiem un urbānajām skaņām 20. gadsimta sākumā. Lekcija notiks iestādes „Skaņas noslēpumi. Binaurālā klusā daba” ietvaros, kas aplūkojama Ofisa galerijā no 30. jūnija līdz 30. jūlijam.

Kalles Lāra izstāde „Skaņas noslēpumi. Binaurālā klusā daba” Ofisa galerijā

Izstāde

Otrdien, 30. jūnijā pulksten 18.30 Latvijas Laikmetīgās mākslas centra Ofisa galerijā tiks atklāta skaņu mākslinieka Kalles Lāra izstāde „Skaņas noslēpumi. Binaurālā klusā daba”, kas būs skatāma līdz 30. jūlijam. Izstādes pamatā ir mākslinieka saikne ar Rīgu, Latviju un Hardija Lediņa daiļradi, kas izvērsta atsevišķās skaņas un video instalācijās.

LLMC aicina pieteikt idejas izstādēm un radošajiem projektiem Ofisa galerijā 2016. gadam

Izstāde

Līdz 20. jūlijam gaidīsim izstāžu un radošo projetku pieteikumus no māksliniekiem un kuratoriem 2016. gada Ofisa galerijas izstāžu programmai. Ofisa galerijas mērķis ir stimulēt inovatīvas mākslas valodas meklējumus, tādēļ gaidīsim pieteikumus no autoriem, kuri savos darbos pēta vai mijiedarbību starp indivīdu un apkārtējo realitāti, izmantojot konceptuālus izteiksmes līdzekļus un izjautājot laikmetīgās mākslas robežas.

Sarunu darbnīca Nr. 4. – Hardijs Lediņš un literatūra

Hardija Lediņa gads

2015. gada 7. jūnijā, svētdienā, plkst. 14.00 Hardija Lediņa kafejnīcā (mūzikas veikals “Upe” Vaļņu ielā 26) notiks ceturtā tikšanās diskusiju cikla “Sarunu darbnīcas” ietvaros, ko vada mākslas zinātniece un kuratore Līga Lindenbauma. Ceturtā saruna būs veltīta Hardija Lediņa literārajiem eksperimentiem, tajā piedalīsies literāts un Hardija 80. gadu aktivitāšu līdzgaitnieks Andris Zeibots, operas "Rolstein on the Beach" tekstu līdzautors Kaspars Rolšteins, kā arī Lediņa un NSRD daiļrades mīļotājs, dzejnieks Henriks Eliass Zēgners.

Otrās LLMC Vasaras skolas „Šī ir rītdiena!” programma

Seminārs

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra rīkotā Otrā LLMC Vasaras skola „Šī ir rītdiena!” norisināsies mākslinieku rezidencē Ruckas muižā, Cēsīs. Jaunajiem un topošajiem māksliniekiem, mākslas kritiķiem, kuratoriem un kultūras projektu vadītājiem no Baltijas valstīm sešu dienu garumā būs iespēja piedalīties daudzpusīgā izglītības programmā, ko veidos diskusijas, lekcijas un radošās darbnīcas. Lekcijas un diskusijas ir publiskas un tās iespējams apmeklēt ikvienam interesentam.

Hardija Lediņa dzimšanas dienas pasākums „Vai drīkstu jūs lūgt uz deju?”

Hardija Lediņa gads

Hardija Lediņa gada ietvaros Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs un Radio Naba aicina uz Artemija Troicka publisko lekciju par neatkarīgās mūzikas kustību 80. gados, kas notiks 5. jūnijā, pulksten 18.00 mūzikas klubā „NABAKLAB”. Artemijs Troickis darbojas kā mūzikas kritiķis un žurnālists, radio personība un laikmetīgās mākslas kolekcionārs. Lekcija norisināsies Hardija Lediņa dzimšanas dienas pasākuma „Vai drīkstu jūs lūgt uz deju?” ietvaros, pēc tās sekos dažādu grupu uzstāšanās un diskotēka „Intervilnis”, kopīgi sagaidot Lediņa dzimšanas dienu.