Aktualitātes

Atlasīt:

Ieskats laikmetīgās mākslas festivāla „Survival K(n)it 7” programmā

Izstāde

Jau septīto gadu Rīgā norisināsies starptautiskais laikmetīgās mākslas festivāls „Survival K(n)it 7”, no 4. līdz 20. septembrim piedāvājot plašu pasākumu programmu. Adīšana, kas ietverta „Survival K(n)it 7” nosaukuma vārdu spēlē, iezīmē festivāla šī gada tēmu – ikdienas darbībās un lietās ietverto, bieži vien nemanāmo radošo potenciālu. Izceļot tādas šķietami vienmuļas nodarbes kā izšūšana, iešana, ēst gatavošana vai mājas uzkopšana, pievēršam uzmanību ikdienas lietu horeogrāfijai, ieraugot tās kā īpašu pieredzi, kā arī – parasto, kas ļauj notikt neparastajam.

Jurim Boiko veltīts dzejas lasījums „Juri, atšķirībā no mums, dzīvnieki ir svēti..."

Hardija Lediņa gads

Otrdien, 25. augustā plkst. 18.30 peldošajā galerijā „Noass” notiks Jurim Boiko veltīts dzejas lasījums. Pasākumā Jura Boiko dzeju un savus veltījumus viņam lasīs dzejniece Liāna Langa, savukārt NSRD skaņdarbus, kuros piedalījies Juris Boiko, atskaņos Lauris Vorslavs. Pasākums papildina izstādi „Mans video ir neredzams. Juris Boiko”, kas līdz 6. septembrim skatāma galerijā „Noass”. Lasījumu organizē Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs Hardija Lediņa gada un lasījumu cikla „Četri gadalaiki” ietvaros.

Sarunu darbnīca Nr. 6. Hardijs Lediņš, Juris Boiko un videomāksla

Hardija Lediņa gads

2015. gada 20. augustā, ceturtdienā, plkst. 18.30 galerijā „Noass” (AB Dambis 2) notiks sestā tikšanās cikla “Sarunu darbnīcas” ietvaros, ko organizē Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs. Tajā pievērsīsimies Hardija Lediņa 1980. gadu beigās, 1990. gadu sākumā tapušajiem video darbiem, īpaši izceļot viņa tuvākā līdzgaitnieka un domubiedra Jura Boiko personību. Sarunā piedalīsies abu videodarbu un performanču dokumentāciju operatori Zigurds Vidiņš un Dainis Kļava, Hardija 1990. gadu sākuma domubiedrs Valdis Poikāns, kā arī viens no videomākslas festivāla „Ūdensgabali” izveidotājiem Dzintars Zilgalvis.

Izstāde „Mans video ir neredzams. Juris Boiko” galerijā "Noass"

Izstāde

Hardija Lediņa gada un starptautiskā laikmetīgās un videomākslas festivāla „Ūdensgabali” ietvaros galerijā „Noass” no 14. augusta līdz 6. septembrim notiks Latvijas Laikmetīgās mākslas centra un kultūras un mākslas projekta „Noass” organizētā izstāde „Mans video ir neredzams. Juris Boiko”. Tajā būs skatāmi Hardija Lediņa un viņa līdzgaitnieka Jura Boiko video darbi, kā arī izstādes norises laikā notiks Jurim Boiko veltīti pasākumi. Izstāde tiks atklāta 13. augustā plkst. 20.00 ar Roberta Gobziņa un grupas „Resnie putni” uzstāšanos, ko papildinās mākslinieces Lindas Konones video.

Sabīnes Moores izstāde „Starp balto un melno”

Izstāde

No 7. augusta līdz 4. septembrim LLMC Ofisa galerijā būs skatāma multidisciplinārās mākslinieces Sabīnes Moores personālizstāde „Starp balto un melno”. To veido ambienta skaņas un objektu instalācija, kurā krāsa telpiski mijiedarbojas ar skaņām – deviņām solfedžo skaņām pieskaņoti deviņi krāsu toņi, kas piešķir skaņai plašumu un telpai blīvumu. Iedvesmojoties no pētījumiem par krāsu un skaņu ietekmi uz cilvēka psiholoģiju, Sabīne Moore radījusi telpā un laikā mainīgu instalāciju, kas iedarbojas uz apmeklētāja maņām un emocionālo noskaņojumu. Izstāde tiks atklāta 6. augustā, plkst. 18.30.

Sarunu darbnīca Nr. 5. – Hardijs Lediņš un arhitektūra

Hardija Lediņa gads

Ceturtdien, 16. jūlijā plkst. 19:00 Zunda dārzā (Ūdens iela 6, starp kanālu un RISEBA ēku) notiks piektā tikšanās diskusiju cikla „Sarunu darbnīcas” ietvaros. Saruna notiks par Hardija Lediņa arhitektūras idejām, uzsverot viņa spēju dzīvojamajai videi veltītos tekstos un pētījumos integrēt arī citus medijus, piemēram, mūziku un performanci. Sarunā piedalīsies arhitekts un filosofs Jānis Taurens, kā arī mākslas zinātniece un viena no izstādes „Laika gars un vietas atmosfēra” kuratorēm Maija Rudovska, diskusiju moderēs Līga Lindenbauma.

Septembrī notiks ikgadējais laikmetīgās mākslas festivāls „Survival K(n)it 7”

Izstāde

No 4. līdz 20. septembrim jau septīto reizi Rīgā norisināsies vērienīgākais laikmetīgās mākslas notikums Latvijā – laikmetīgās mākslas festivāls „Survival K(n)it 7”, kurā piedalīsies ap 40 mākslinieki un mākslinieku grupas no Latvijas un ārvalstīm. Par centrālo festivāla norises vietu šogad izvēlēta kādreizējā Latvijas Nacionālās bibliotēkas galvenā ēka Krišjāņa Barona ielā 14, piedāvājot „Survival K(n)it 7” apmeklētājiem izstāžu un starpdisciplināru pasākumu kopumu. Festivālu organizē un producē Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs.

Hardijs Lediņš un Talsi

Hardija Lediņa gads

Piektdien, 3. jūlijā plkst. 18.30 Hardija Lediņa gada ietvaros Talsu pilsētas svētki tiks iesākti ar Hardija Lediņa piemiņas vakaru Talsu Radošajā sētā, pieminot Hardija saikni ar Talsiem un Talsu māksliniekiem. No 3. līdz 5. jūlijam Radošajā sētā būs skatāma izstāde „Hardijs Lediņš un Talsi”.

Kalles Lāra lekcija „Kā troksnis ienāca mākslā”

Seminārs

Trešdien, 1. jūlijā, plkst. 18.30 Latvijas Laikmetīgās mākslas centra Ofisa galerijā notiks skaņu mākslinieka Kalles Lāra lekcija „Kā troksnis ienāca mākslā”, kurā lektors stāstīs par avangarda eksperimentiem ar trokšņiem un urbānajām skaņām 20. gadsimta sākumā. Lekcija notiks iestādes „Skaņas noslēpumi. Binaurālā klusā daba” ietvaros, kas aplūkojama Ofisa galerijā no 30. jūnija līdz 30. jūlijam.