Aktualitātes

Atlasīt:

LLMC aicina ziedot NSRD albuma „Kuncendorfs un Osendovskis” aranžijas pirmatskaņojumam „Sinfonietta Rīga” izpildījumā

Hardija Lediņa gads

Kā viens no centrālajiem Hardija Lediņa gada notikumiem ir iecerēts NSRD albuma "Kuncendorfs un Osendovskis" aranžijas pirmatskaņojums Valsts kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" izpildījumā diriģenta Normunda Šnē vadībā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas koncertzālē. Jaunais komponists Platons Buravickis ir radījis nošu partitūru stīgu orķestrim, aranžējot NSRD albumu “Kuncendorfs un Osendovskis", kas tiek uzskatīts par vienu no spilgtākajiem latviešu postmodernās avangarda mūzikas piemēriem.

„Vizionārās struktūras. No Johansona līdz Johansona” – rakstu krājuma un dubultdiska par Gustavu Kluci atvēršana

Izstāde

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs un Vides Filmu Studija sadarbībā ar galeriju Noass aicina uz rakstu krājuma un kataloga „Vizionārās struktūras. No Johansona līdz Johansonam” un DVD dubultdiska „Klucis. Nepareizais latvietis” speciālizlaiduma atvēršanas svētkiem 27. maijā, plkst. 19.00 galerijā Noass, uz AB dambja Daugavā.

LLMC izdod Borisa Groisa grāmatas "Mākslas vara"un "Komunisms. Post Scriptum"

Projekti

Piektdien, 22. maijā pulksten 18.00 Latvijas Mākslas akadēmijas jaunajā korpusā notiks filozofa un kultūrkritiķa Borisa Groisa grāmatu „Mākslas vara” un „Komunisms. Post Scriptum” tulkojumu atvēršanas svētki. Grāmatas izdotas LLMC sērijas „Nozīmīgu estētikas, vizuālās mākslas un kultūras teorijas sacerējumu tulkojumi” ietvaros. Pasākumu papildinās sadarbībā ar laikmetīgās literatūras un filozofijas žurnālu „Punctum” rīkotā diskusija „Mākslas un politikas vara. Ideoloģiju dialogs un kritika”.

Dokumentālā filma "Oliņ, Boliņ.."

Projekti

Biedrība Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs ielūdz Jūs uz dokumentālās filmas “Oliņ boliņ..” pirmizrādi un komiksa “Latvija soli pa solim” atklāšanas vakaru!

"Eju es uz Bolderāju" Ofisa galerijā

Hardija Lediņa gads

Hardija Lediņa gada ietvaros pirmdien, 25. maijā, pulksten 18.30, LLMC Ofisa galerijā (Alberta iela 13) tiks atklāta izstāde „Eju es uz Bolderāju”. Izstādē būs aplūkojama video instalācija un foto materiāli, kas veltīti leģendārajiem un noslēpumainajiem Hardija Lediņa organizētajiem gājieniem uz Bolderāju, kuri aizsākās 80. gados. Izstādes autori ir Lauris Vorslavs un Diāna Popova.

"BORZIŅA" aizklāšana

Izstāde

14. maijā pulksten 18.30 Latvijas Laikmetīgās mākslas centra Ofisa galerijā notiks mākslinieku grupas „Klīga” (Līva Rutmane, Klāvs Upaciers, Inga Ģibiete) veidotās izstādes „BORZIŅŠ” aizklāšana. Izstāde tika veidota no mākslinieku pirmās kopizstādes darbiem, mēneša garumā pārveidojot ekspozīciju. Uzsverot izstāžu atklāšanu otršķirīgo lomu mākslas procesos, tradicionālo vernisāžu šoreiz aizstāj izstādi noslēdzošs pasākums.

Sarunu darbnīca nr. 3 - Hardijs Lediņš un performances

Hardija Lediņa gads

2015. gada 26. aprīlī, svētdienā, plkst. 14.00 Hardija Lediņa kafejnīcā (mūzikas veikals “Upe” Vaļņu ielā 26) notiks trešā tikšanās diskusiju cikla “Sarunu darbnīcas” ietvaros, ko reizi mēnesī vada Līga Lindenbauma. Trešā saruna būs veltīta Hardija Lediņa performancēm. Ar savām atmiņām un iespaidiem dalīsies dažādi viņa aktivitāšu līdzautori un dalībnieki – Ērika Šmeļkova, Jānis Vētra, Valts Kleins un Gundega Evelone.