Aktualitātes

Atlasīt:

Izsludināta pieteikšanās otrajai LLMC Vasaras skolai „Šī ir rītdiena!”

Seminārs

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs aicina pieteikties dalībai otrajā LLMC Vasaras skolā „Šī ir rītdiena!”. Vasaras skola norisināsies mākslinieku rezidencē Ruckas muižā, Cēsīs no 6. līdz 11. jūnijam, un tajā aicināti pieteikties jaunie un topošie mākslinieki, mākslas kritiķi, kuratori un kultūras projektu vadītāji no Baltijas valstīm.

"LLMC vakarskolas" lasīšanas darbnīca par mākslu publiskajā telpā

Seminārs

Otrdien, 31. martā plkst. 18.00 Latvijas Laikmetīgās mākslas centrā notiks „LLMC Vakarskolas” otrās sezonas pirmspēdējā – devītā lasīšanas darbnīca, kas pievērsīsies publiskās telpas un mākslas attiecību problemātikai. Darbnīcu moderēs Ieva Astahovska un Valts Miķelsons.

NSRD performances „Dr. Enesera Binokulāro deju kursi” rekonstrukcija

Hardija Lediņa gads

Sestdien, 28. martā Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā (Kandavas iela 2) notiks leģendārās NSRD performances „Dr. Enesera Binokulāro deju kursi” rekonstrukcija. Dienas pirmajā daļā paredzētas radošās darbnīcas bērniem un pieaugušajiem, ko noslēgs četras deju kursu nodarbības un video performance. No 21. marta līdz 7. aprīlim Botāniskā dārza Palmu mājas foajē būs aplūkojama performancei veltīta izstāde „Austrumacs-Rietumacs”.

Lienes Mackus un Artūra Arņa izstāde „Ziemas miegs”

Izstāde

No 16. marta līdz 10. aprīlim Latvijas Laikmetīgās mākslas centra Ofisa galerijā būs skatāma Lienes Mackus un Artūra Arņa izstāde „Ziemas miegs”. Izmantojot tēlniecības, skaņas un scenogrāfijas valodu, mākslinieki radīs savu stāstu par miegu kā neparastu apziņas stāvokli, kas ļauj pietuvoties nomodā nepieejamām sajūtām. Izstādes atklāšana notiks pirmdien, 16. martā pulksten 18.30.

Hardija Lediņa gada ietvaros notiks diskotēka-lektorijs „Kosmoss vol.2”

Hardija Lediņa gads

Piektdien, 13. martā, pulksten 19.00 Pestīšanas Armijas zālē (Bruņinieku iela 10a) notiks diskotēka-lektorijs „Kosmoss vol.2”, kas veltīta Hardijam Lediņam kā diskotēku aizsācējam un viņa 1980. gadu sākumā diskotēkām „Kosmoss”. Pasākums notiks autentiskajā Lediņa diskotēku norises vietā – bijušajā Celtnieku Kultūras namā „Oktobris”, piedaloties lektoram Leonardam Laganovskim, diskoram Uldim Rudakam un video māksliniecei Lindai Kononei.

Latvija 56. Venēcijas mākslas biennālē stāstīs par vīriešiem ar zelta rokām

56. Venēcijas mākslas biennāle

Šodien, 4. martā, Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs kopā ar māksliniekiem Katrīnu Neiburgu un Andri Eglīti, kultūras ministri Daci Melbārdi un kuratoru Kasparu Vanagu izziņoja 56. Venēcijas mākslas biennāles Latvijas paviljona tēmu un nosaukumu, kas veltīts pašdarbniekiem ar zelta rokām, kuri savās garāžās nododas jaunradei un eksperimentiem, nepretendējot uz augstās mākslas statusu.

Sarunu darbnīca Nr. 2. – Hardijs Lediņš un diskotēkas

Hardija Lediņa gads

8. martā plkst. 14.00 Hardija Lediņa kafejnīcā notiks otrā tikšanās diskusiju cikla “Sarunu darbnīcas” ietvaros. Otrā saruna būs veltīta Hardijam Lediņam un diskotēku kultūrai, 1980. gadu diskotēku darbības specifiku iezīmēs mūziķis un Rīgas Poligrāfiķu kluba diskžokejs Ainārs Mielavs, Hardija vadītās diskotēkas „Kosmoss” aizkulises atklās mākslinieks Leonards Laganovskis, savukārt par mūsdienu diskotēku specifiku runās mūzikas žurnālists un dīdžejs Uldis Rudaks.

Jūnijā otro reizi notiks LLMC Vasaras skola “Šī ir rītdiena!”

Seminārs

LLMC Vasaras skola “Šī ir rītdiena!” norisināsies mākslinieku rezidencē Ruckas muižā Cēsīs no šī gada 6. līdz 11. jūnijam, un tajā tiks aicināti piedalīties jaunie un topošie mākslinieki, mākslas kritiķi, kuratori un kultūras projektu vadītāji no Baltijas valstīm.
Pieteikšanās vasaras skolai tiks izsludināta marta beigās.