Aktualitātes

Atlasīt:

„LMC vakarskolas” lasīšanas darbnīca par laikmetīgo mākslu un tās „ekosistēmām”

Seminārs

25. novembrī, plkst. 18.00 Latvijas Laikmetīgās mākslas centrā notiks „LMC Vakarskolas” ceturtā lasīšanas darbnīca, kas veltīta mākslas un starpdisciplinaritātes jautājumiem, tās savienībai ar plašākiem zināšanu laukiem jeb „ekosistēmām”. Tēma izvēlēta, turpinot refleksiju par citiem notikumiem, ko novembrī aktualizē Latvijas laikmetīgās mākslas centrs: diskusiju „Mācoties no citiem. Laikmetīgā māksla un zinātne”, kā arī mākslinieka Jāņa Filipoviča izstādi „Пчеловек/Pčelovek".

Jāņa Filipoviča izstāde "Pčelovek" Ofisa galerijā

Izstāde

Šī gada 20. novembrī, pulksten 18.30 Latvijas Laikmetīgās mākslas centra Ofisa galerijā tiks atklāta mākslinieka Jāņa Filipoviča personālizstāde „Пчеловек/Pčelovek”. Kā centrālais vizuālais motīvs izstādē ir izmantoti bišu stropi, ko mākslinieks pārveido dažādās telpiskās asprātībās. Ar šo paradoksālo objektu palīdzību Jānis Filipovičs ironizē par mūsdienu sabiedrību un valsti, kurā dzīvojam.

Art21 veidotās dokumentālās filmas "Noslēpumi" seanss

Seminārs

Izglītības programmas „LMC vakarskola” ietvaros šī gada 13. novembrī, ceturtdien pulksten 18.00 LMC Ofisa galerijā tiks demonstrēta filmu cikla „Māksla 21. gadsimtā” septītās sezonas otrā sērija „Noslēpumi”. Filmas seansu papildinās saruna ar māksliniekiem Ivaru Drulli un Maiju Kurševu.

Diskusija „Mācoties no citiem. Laikmetīgā māksla un zinātne”

Seminārs

12. novembrī plkst. 18.30 Latvijas LMC Ofisa galerijā notiks diskusija „Mācoties no citiem. Laikmetīgā māksla un zinātne” cikla “Pārvarot plaisu. Meklējot ceļus pie laikmetīgās mākslas” ietvaros, ko reizi mēnesī vada kuratore Līga Lindenbauma. Diskusijā piedalīsies ekrānmediju un mākslas zinātniece Laine Kristberga, māksliniece un jauno mediju pētniece Rasa Šmite, kā arī sociālo un komunikācijas zinātņu pētniece Ilva Skulte.

"LMC vakarskolas" lasīšanas darbnīca par mākslas izglītību

Seminārs

Otrdien, 4. novembrī, pulksten 18.00 Latvijas Laikmetīgās mākslas centrā notiks mākslas zinātnieces Ievas Astahovskas kūrētās izglītības programmas „LMC vakarskola” šīs sezonas trešā lasīšanas darbnīca, kas veltīta mākslas izglītības jautājumiem. Darbnīcu moderēs Ieva Astahovska un mākslas kritiķis Valts Miķelsons.

Art21 veidotās dokumentālās filmas "Izpēte" seanss

Seminārs

Mākslas zinātnieces Ievas Astahovskas kūrētās izglītības programmas „LMC vakarskola” ietvaros turpmāk reizi mēnesī notiks ekskluzīvi ART21 veidoto dokumentālo filmu seansi, kas veltīti dažādām laikmetīgās mākslas tēmām un personībām. Pirmais demonstrējums notiks ceturtdien, 30. oktobrī, pulksten 18.00 LMC Ofisa galerijā, kura laikā tiks rādīta filmu cikla septītās sezonas 1. sērija „Izpēte”. Seansu papildinās saruna ar māksliniekiem Katrīnu Neiburgu un Kasparu Gobu.

Diskusija “Kā laikmetīgo mākslu atspoguļo Latvijas mediji?”

Seminārs

21. oktobrī plkst. 18:30 LLMC notiks diskusija par laikmetīgo mākslu rakstošajiem medijiem “Kā laikmetīgo mākslu atspoguļo Latvijas mediji?”. Diskusijas laikā galvenā uzmanība tiks veltīta mākslas izdevumu redaktoru lomai saturu veidošanā. Tajā piedalīsies vizuālās mākslas žurnāla „Studija” galvenā redaktore Līga Marcinkeviča, mākslas un kultūras portāla „Arterritory” galvenā redaktore Daiga Rudzāte un portāla „Delfi” kultūras žurnālists Andris Kārkluvalks. Diskusijas mērķis ir identificēt vizuālajai mākslai veltīto tekstu auditoriju un iezīmēt stratēģijas, kuras Latvijas kultūras mediji izmanto laikmetīgās mākslas atspoguļošanā

Gites Vilesenas izstāde "Tā kā skudriņas tek" Ofisa galerijā

Izstāde

Otrdien, 14. oktobrī, plkst. 18.00 Latvijas Laikmetīgās Mākslas centra Ofisa galerijā tiks atklāta dāņu mākslinieces Gites Vilesenas personālizstāde „Tā kā skudriņas tek”. Izstādē tiks eksponēts viens no trim darbiem, kuros Gite Vilesena portretē Latvijas sievietes, kas nodarbojas ar netradicionālām ārstniecības metodēm. Tajā atklājas mākslinieces interese par tradicionālo ticību sistēmām atšķirīgās kultūrās, par to, kā cilvēki savu ticību pielieto ikdienā un kā tas palīdz izdzīvot.

Izstāde "Piecas versijas. Piezīmes par kādu laikmetu" un izglītības programma "Lielā lupa"

Izstāde

Šī gada nogalē Latvijas reģionos būs skatāma Latvijas Laikmetīgās mākslas centra veidotā izstāde “Piecas versijas. Piezīmes par kādu laikmetu”, kura vairāku kuratoru un mākslinieku eksperimentālā sadarbības formātā piedāvās iepazīt atšķirīgus skatījumus uz Latvijas laikmetīgo mākslu. Izstādi papildina saistoša izglītības programma “Lielā lupa”, kā arī lekciju sērija un video programma “Jaunākā kustīgā attēla māksla Baltijā”.