Aktualitātes

Atlasīt:

Tiek pagarināta pieteikšanās uz LLMC Vasaras skolu

Seminārs

Līdz 19. maijam tiek pagarināta pieteikšanās trešajai Latvijas Laikmetīgās makslas centra Vasaras skolai, kas no 11. - 16. jūnijam risināsies Ruckas mākslinieku rezidencē Cēsīs. Pieteikties aicināti mākslinieki, mākslas kritiķi, kuratori, mākslas un citu jomu teorētiķi un kultūras projektu vadītāji. Piecu dienu programma piedāvās starptautisku lektoru lekcijas, diskusijas, kā arī darbnīcas un praktiskas nodarbības, interpretējot šī gada centrālo tēmu Error?!.

Lauras Igoveņas un Ģirta Reinika izstāde "Vanishing Point"

Izstāde

Festivāla „Rīgas Fotomēnesis 2016” ietvaros piektdien, 27. maijā, plkst. 18.00 Latvijas Laikmetīgās mākslas centra Ofisa galerijā tiks atklāta jauno mākslinieku Lauras Igoveņas un Ģirta Reinika fotogrāfiju izstāde „Vanishing Point”. Rīgas Fotomēnesis ir starptautisks fotogrāfijas festivāls, kas iepazīstina ar aktuālo Ziemeļ- un Austrumeiropas fotogrāfijā.

Aicina uz diskusiju "Kuratora lomas: vecmāte, biedrs, mākslinieks"

3. maijā plkst 18:00 Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs aicina uz diskusiju "Kuratora lomas: vecmāte, biedrs, mākslinieks" LLMC Ofisa galerijā. Iezīmēt savas darbības stratēģijas un metodes aicinātas kuratores Līga Lindenbauma un Maija Rudovska, sarunu moderēs filozofs un publicists Kārlis Vērpe. Uz sarunu tiek aicināti mākslinieki, nozares profesionāļi un citi interesenti.

Madonā būs skatāma izstāde „Pazudis arhīvā”

Izstāde

Izstādes "Pazudis arhīvā" ceļojošā versija no 26. aprīļa līdz 29.maijam būs skatāma Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā. To papildinās izglītības programma bērniem „Lielā lupa”.
Izstādes dalībnieki: Jānis Borgs un Laura Feldberga, Līga Lindenbauma un Kristaps Grundšteins, Aiga Dzalbe un Kristaps Epners, Haralds Matulis un Ieva Saulīte. Izstādes kuratore – mākslas zinātniece Andra Silapētere.

Ofisa galerijā tiks atklāta Aleksandras Navratilas izstāde "Silbersee"

Izstāde

No š. g. 20. aprīļa līdz 20. maijam LLMC Ofisa galerijā būs skatāma mākslinieces Aleksandras Navratilas (Šveice/Nīderlande) personālizstāde Silbersee. Viņas darbs lēnām, bet neatlaidīgi atklāj stāstu par cilvēka ietekmi uz Zemi no ezera perspektīvas. Izstāde notiek Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2016 ietvaros sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centru.
Izstādes atklāšana 19. aprīlī plkst. 18:30.

Izsludināta pietekšanās trešajai LLMC Vasaras skolai

Seminārs

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs izsludina pieteikšanos trešajai Vasaras skolai Ruckas mākslas un rezidenču centrā Cēsīs, kas norisināsies no 11.-16. jūnijam. Tajā aicināti piedalīties mākslinieki, mākslas kritiķi, kuratori, mākslas un citu jomu teorētiķi un kultūras projektu vadītāji.
Pieteikšanās līdz 16. maijam.

LLMC Ofisa galerijā būs skatāmas poļu avangarda filmas

Izstāde

No 11.- 15. aprīlim Latvijas Laikmetīgās mākslas centrā būs skatāma fonda Arton izstāde "Operatora vingrinājums", kas pievēršas fonda arhīvos atrodamo videodarbu izpētei un interpretācijai. Izstādes ietvaros ceturtdien, 14. aprīlī plkst. 18:30 notiks poļu 60. - 80.gadu avangarda un jauno autoru filmu skate "Arton Review Europe", viesojoties fonda pārstāvjiem un māksliniekam Piotram Bosacki.

LLMC Vakarskolas lasīšanas darbnīca "Korupcija"

Seminārs

12. aprīlī 18:00 aicinām uz nākamo LLMC Vakarskolas lasīšanas darbnīcu. Sekojot aktualitātēm pasaulē, šīs reizes tēma – Korupcija.
Tā dēvēto “Panamas papīru” nonākšana atklātībā radījusi ievērojamu drudzi plašsaziņas līdzekļos un valdībās. Vienlaikus, šāds scenārijs nesenā pagātnē realizējies ne reizi vien, pirms vairākiem gadiem ļaujot mākslinieku duetam UBERMORGEN intervijā ar citu klasificētas informācijas nopludinātāju, Edvardu Snoudenu, spekulēt par datorsistēmu administratoru revolucionāro potenciālu.

Festivāls Survival Kit 8 pievēsrīsies sabiedrības akupunktūrai

Projekti

Šoruden, no 8. līdz 25. septembrim Rīgā jau astoto gadu notiks starptautiskais laikmetīgās mākslas festivāls Survival Kit. Reaģējot uz novērojumiem un aktualitātēm, šogad festivāls pievērsīsies sabiedrības akupunktūrai, palūkojoties uz mūsdienu sabiedrību kā ķermeni, meklējot un atrodot tā sāpīgākos punktus. Paralēli izstādei festivāla ietvaros īpaša uzmanība tiks pievērsta daudzveidīgai notikumu programmai, kas ietvers gan mākslinieku vadītus meditācijas seansus un šamaniskas performances, gan pseidoreliģisku filmu seansus un kritiskas starpdisciplināras diskusijas.