Aktualitātes

Atlasīt:

Eksperimentālo filmu skate un saruna “Analogs attēls”

Seminārs

Ievas Balodes analogo mediju izstādes “Neredzamie attēli” ietvaros, šī gada 10. februārī plkst. 18.30 LLMC Ofisa galerijā autore aicina skatītājus uz sarunu ar Londonā dzīvojošo analogā kino mākslinieku Karelu Dūingu (Karel Doing) un lietuviešu mākslinieku Vītautu Jozenu (Vytautas Juozėnas).

Ievas Balodes analogo mediju izstāde "Neredzamie attēli"

Izstāde

No 21. janvāra LLMC Ofisa galerijā būs skatāma Ievas Balodes analogo mediju izstāde “Neredzamie attēli”. Māksliniece savā daiļradē ir pievērsusies analogā kino un attēla pētniecībai ne tikai teorētiski iepazīstot šo žanru, bet arī praktiski pielietojot šo procesā un fizikalitātē balstīto mediju.
Izstāde līdz 19. februārim katru darba dienu apskatāma LLMC ofisa galerijā no plkst. 12:00 – 18:00.

Latvijas paviljonu Venēcijā apmeklējuši 200 000 skatītāji!

56. Venēcijas mākslas biennāle

Šodien, 11. decembrī, Kultūras ministrija kopā ar šī gada Venēcijas mākslas biennāles Latvijas paviljona ekspozīcijas rīkotājiem Latvijas Laikmetīgās mākslas centru un tās galveno atbalstītāju ABLV Charitable Foundation atklāja, ka 56. Venēcijas mākslas biennālē Latvijas paviljonu „ARMPIT” apmeklējis iespaidīgs apmeklētāju skaits - 200 000. Nākamajos gados nacionālo konkursu skars vismaz divas pozitīvas izmaiņas – laicīgāks izsludināšanas termiņš un garantēts ABLV Charitable Foundation līdzfinansējums.

Mišela Fuko esejas „Šī nav pīpe” tulkojuma atklāšanas svētki

Seminārs

17. decembrī plkst. 18:00 Latvijas Mākslas akadēmijas jaunajā korpusā notiks filozofa Mišela Fuko esejas „Šī nav pīpe” tulkojuma latviešu valodā atvēršanas svētki. Grāmata izdota Latvijas Laikmetīgās mākslas centra sērijas „Nozīmīgu estētikas, vizuālās mākslas un kultūras teorijas sacerējumu tulkojumi” ietvaros. Pasākumu papildinās sadarbībā ar laikmetīgās literatūras un filozofijas žurnālu „Punctum” rīkota diskusija "Vārdi un lietas: apgalvojums un attēlojums laikmetīgajā mākslā".

LLMC Vakarskolas lasīšanas darbnīca "Māksla un tikumība"

Seminārs

8. decembrī pkst.18:00 LLMC aicina uz Vakarskolas lasīšanas darbnīcu "Māksla un tikumība".
Laikmetīgās mākslas kontekstā dažādas reliģijas, tikumus un morāli atklāti sludinošas pozīcijas lielākoties tiek uztvertas kā slikts tonis vai vāja māksla. Vienlaikus, par šo tēmu klātesamību liecina vismaz divas būtiskas mākslas procesa sastāvdaļas – cenzūra un ikonoklasms.

Diskusija: Lediņš Kultūras kanonā?

Hardija Lediņa gads

Svētdien, 13. decembrī plkst. 13:00 LLMC aicina uz vācu kuratores Barbaras Štrakas priekšlasījumu un Hardija Lediņa gada noslēguma diskusiju. Gada garumā ar plašu pasākumu programmu tika atklātas multimediju mākslinieka dažādās radošās darbības šķautnes un plašais ietekmju loks, tādēļ gada izskaņā ar vieglu ironiju tiks apspriests jautājums par Hardiju Lediņu Kultūras kanonā – Vai šajā institucionalizētajā valsts kultūras atmiņā ir vieta arī alternatīvās un starpdisciplinārās mākslas parādībām?

H. Lediņa izstādes ietvaros notiks Sabīnes Moores performanču cikls „Trīs pamatkrāsas”

Hardija Lediņa gads

Trīs ceturtdienas, 3., 10., 17. decembrī, plkst. 19.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks Sabīnes Moores audiovizuālo performanču cikls „Trīs pamatkrāsas”. To laikā S. Moore reflektēs par trim fundamentālām jomām – bērnību, folkloru un zemi, kas sasaucas ar izvēlētajām performanču norises vietām bibliotēkā. Cikls risinās izstādes „Lediņš. Starp to un kaut ko citu” ietvaros.

Vakarskolas lasīšanas darbnīca un Heidijas Balē prezentācija

Seminārs

24. novembrī plkst 18:00 LLMC Vakarskolas ietvaros aicinām uz kuratores un pētnieces Heidijas Balē prezentāciju par ķermenisko un okeānisko identitāšu robežzonām. Prezentācijai sekos lasīšanas darbnīca. Pasākums notiks angļu valodā.
Norises vieta: LMA jaunais korpuss

Gundega Evelone "Mīkstā tumsa"

Izstāde

20. novembrī 18:30 LLMC Ofisa glerijā tiks atklāta Gundegas Evelones eksperimentālā izstāde – instalācija - telpa „Mīkstā tumsa”, kas pievēršas indivīda iekšējai telpas izjūtai un iespējai to iluzori, bet reizē reāli paplašināt, samazināt, ar to manipulēt.
Izstāde apskatāma līdz 18. decembrim.